Elektrické Porsche Macan vyrazilo do ulic. Čekají ho tři miliony náročných kilometrů

Elektrické Porsche Macan právě vstoupilo do stěžejní fáze vývoje. Koupit si ho budete moct za dva roky.

Porsche má ve svém portfoliu prozatím dva elektrické modely - Taycan a jeho vesnického bráchu Taycan Cross Turismo. Jako třetí model nás čeká elektrické Porsche Macan, s jehož vývojem nyní značka pořádně pohnula a po sérii testů na domácí trati vyrazila s maskovanými prototypy do ulic na testy v běžných podmínkách.

Na silnicích po celém světě nyní prototypy najedou celkem tři miliony kilometrů. Další nemalou nálož kilometrů pak už za sebou mají na počítačových simulátorech. Digitálních elektrických macanů vzniklo celkem dvacet a zkoušela se na nich především aerodynamika.

Porsche Macan EV bude prvním vozem značky na platformě PPE a na silnicích ho uvidíme v roce 2023. Elektřina však u nového modelu nebude jedinou volbou. Automobilka umožní zákazníkům pořídit si i standardní spalovací variantu. Ta se ostatně pořád prodává více než slušně. Loni to byl na českém trhu dle statistik SDA druhý nejprodávanější model značky, i když mu na krk dýchala 911 ve verzi kupé.

Základní varianta stojí na českém trhu 1.710.000 Kč a nabídne výkon 245 koní. Na opačném konci stojí varianta Turbo za 2.613.00 Kč, která s výkonem 440 koní nabídne stovku za 4,3 sekundy (s balíčkem Sport Chrono).

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Koncept Mercedes-Benz EQT oficiálně: Luxusní Kangoo vypadá dost dobře!

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,