Elektrické Mini na nejlepší silnici světa: I takto může vypadat váš příští roadtrip

Automobilka Mini vstupuje do zcela nové éry. Má to ale docela těžké. Svým jednáním totiž musí potěšit jak Brusel, tak i puristy.

Historicky první elektrické Mini se představilo na začátku července. Elektromobil s tradiční koncepcí značky je svými parametry dokonce adeptem na jednoho z prvních elektrických ostrých hatchbacků. Jako další nápověda tomu, že to tak bude, slouží i poslední zprávy od automobilky. Novinku totiž vzala na nejlepší silnici na světě.

Produkční milník pro Mini. Britská značka už vyrobila 10 milionů aut

Produkční milník pro Mini. Britská značka už vyrobila 10 milionů aut

Tedy jen údajně nejlepší silnici. Rumunská černá stuha Transfagarasan hozená do Karpat se objevuje v seznamu nejlepších silnic světa na vrchních příčkách a absolutní prvenství ji přiřkl pořad Top Gear, když se ještě se slavnou trojicí moderátorů vydal hledat svatý grál všech silnic. Pokud je to tedy pro vás dost relevantní, můžete ji tak brát.

Mini vzalo svůj první elektrický model na výlet nejen z marketingových důvodů. Značka chtěla také dokázat, že s elektrickým Mini lze v pohodě vyrazit na roadtrip. Výsledek akce také přináší perfektní fotografie a vzbudil naši zvědavost na tento vůz ještě víc.

Nové Mini Cooper SE oficiálně: Tohle je historicky první elektrické Mini!

Nové Mini Cooper SE oficiálně: Tohle je historicky první elektrické Mini!

Mini Cooper SE má v podlaze ukryté 32,6kWh baterie, se kterými dokáže na jedno nabití ujet až 270 kilometrů. Výkon 135 kW (181 koní) a točivý moment 270 N.m dostane hatchback na stovku za 7,3 sekundy. Maximální rychlost je pak omezena na 150 km/h. 

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků