Elektrické Mini na nejlepší silnici světa: I takto může vypadat váš příští roadtrip

Automobilka Mini vstupuje do zcela nové éry. Má to ale docela těžké. Svým jednáním totiž musí potěšit jak Brusel, tak i puristy.

Historicky první elektrické Mini se představilo na začátku července. Elektromobil s tradiční koncepcí značky je svými parametry dokonce adeptem na jednoho z prvních elektrických ostrých hatchbacků. Jako další nápověda tomu, že to tak bude, slouží i poslední zprávy od automobilky. Novinku totiž vzala na nejlepší silnici na světě.

Produkční milník pro Mini. Britská značka už vyrobila 10 milionů aut

Produkční milník pro Mini. Britská značka už vyrobila 10 milionů aut

Tedy jen údajně nejlepší silnici. Rumunská černá stuha Transfagarasan hozená do Karpat se objevuje v seznamu nejlepších silnic světa na vrchních příčkách a absolutní prvenství ji přiřkl pořad Top Gear, když se ještě se slavnou trojicí moderátorů vydal hledat svatý grál všech silnic. Pokud je to tedy pro vás dost relevantní, můžete ji tak brát.

Mini vzalo svůj první elektrický model na výlet nejen z marketingových důvodů. Značka chtěla také dokázat, že s elektrickým Mini lze v pohodě vyrazit na roadtrip. Výsledek akce také přináší perfektní fotografie a vzbudil naši zvědavost na tento vůz ještě víc.

Nové Mini Cooper SE oficiálně: Tohle je historicky první elektrické Mini!

Nové Mini Cooper SE oficiálně: Tohle je historicky první elektrické Mini!

Mini Cooper SE má v podlaze ukryté 32,6kWh baterie, se kterými dokáže na jedno nabití ujet až 270 kilometrů. Výkon 135 kW (181 koní) a točivý moment 270 N.m dostane hatchback na stovku za 7,3 sekundy. Maximální rychlost je pak omezena na 150 km/h. 

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků