Elektrické Mini na nejlepší silnici světa: I takto může vypadat váš příští roadtrip

Automobilka Mini vstupuje do zcela nové éry. Má to ale docela těžké. Svým jednáním totiž musí potěšit jak Brusel, tak i puristy.

Historicky první elektrické Mini se představilo na začátku července. Elektromobil s tradiční koncepcí značky je svými parametry dokonce adeptem na jednoho z prvních elektrických ostrých hatchbacků. Jako další nápověda tomu, že to tak bude, slouží i poslední zprávy od automobilky. Novinku totiž vzala na nejlepší silnici na světě.

Produkční milník pro Mini. Britská značka už vyrobila 10 milionů aut

Produkční milník pro Mini. Britská značka už vyrobila 10 milionů aut

Tedy jen údajně nejlepší silnici. Rumunská černá stuha Transfagarasan hozená do Karpat se objevuje v seznamu nejlepších silnic světa na vrchních příčkách a absolutní prvenství ji přiřkl pořad Top Gear, když se ještě se slavnou trojicí moderátorů vydal hledat svatý grál všech silnic. Pokud je to tedy pro vás dost relevantní, můžete ji tak brát.

Mini vzalo svůj první elektrický model na výlet nejen z marketingových důvodů. Značka chtěla také dokázat, že s elektrickým Mini lze v pohodě vyrazit na roadtrip. Výsledek akce také přináší perfektní fotografie a vzbudil naši zvědavost na tento vůz ještě víc.

Nové Mini Cooper SE oficiálně: Tohle je historicky první elektrické Mini!

Nové Mini Cooper SE oficiálně: Tohle je historicky první elektrické Mini!

Mini Cooper SE má v podlaze ukryté 32,6kWh baterie, se kterými dokáže na jedno nabití ujet až 270 kilometrů. Výkon 135 kW (181 koní) a točivý moment 270 N.m dostane hatchback na stovku za 7,3 sekundy. Maximální rychlost je pak omezena na 150 km/h. 

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků