Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Ani Mercedesy s čistě elektrickým ústrojím se nevyhnou kouzlům sportovní divize AMG. Popravdě příchod elektromobilů ve variantách AMG již potvrdil samotný šéf Daimleru.

Přestože elektrifikaci již v dnešní nabídce výkonných Mercedesů-AMG normálně najdete, první zcela elektrický model s trojicí písmen někdejšího německého úpravce nás teprve čeká. Respektive se do budoucna dočkáme hned několika elektromobilů s logy AMG, v obdobném stylu jako dnes výkonné varianty AMG najdete u velkého počtu normálních modelů Mercedesu se spalovacími motory.

Tyto informace posbíral britský Autocar při rozhovoru s Olem Källeniusem, generálním ředitelem koncernu Daimler AG (pod jehož křídla spadá Mercedes-Benz). „Musíme se dostat do bodu, kdy už nebude na typu pohonu záležet. Divize AMG je nadále především o zážitcích, které dokáže zákazníkům nabídnout. Proto rozjíždíme nejen práce na elektrifikovaných vozech, ale také na našich prvních čistě elektrických modelech,“ uvedl Källenius.

Mercedes-Benz Vision EQS oficiálně: Elektrický sedan ujede 700 km a září ve tmě

Mercedes-Benz Vision EQS oficiálně: Elektrický sedan ujede 700 km a září ve tmě

Pravděpodobně tedy do pár let očekávejme i AMG varianty pomalu se rozrůstající rodiny elektromobilů EQ. Ostatně takové SUV EQC se znakem AMG, výkonnějším ústrojím a agresivnějším vzhledem by si určitě zájemce našlo. Nyní je už nabízeno v designovém paketu AMG Line. Prozatím ale šéf Daimleru ani nenaznačil, který elektromobil by se kompletního přepracování divizí AMG dočkal jako první.

Jako o možném kandidátovi se mluví o produkční verzi konceptu EQS, jenž Mercedes uvedl před pár dny na autosalonu ve Frankfurtu. Nejdražší a nejluxusnější model ve formě elektrické alternativy limuzíny třídy S se pro AMG určitě zdá jako ideální startovní bod na cestě za výkonnými elektromobily.

V galerii Mercedes-Benz EQC a koncept EQS.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků