Elektrické Mercedesy-AMG potvrzeny. Práce na výkonných elektromobilech už začala

Ani Mercedesy s čistě elektrickým ústrojím se nevyhnou kouzlům sportovní divize AMG. Popravdě příchod elektromobilů ve variantách AMG již potvrdil samotný šéf Daimleru.

Přestože elektrifikaci již v dnešní nabídce výkonných Mercedesů-AMG normálně najdete, první zcela elektrický model s trojicí písmen někdejšího německého úpravce nás teprve čeká. Respektive se do budoucna dočkáme hned několika elektromobilů s logy AMG, v obdobném stylu jako dnes výkonné varianty AMG najdete u velkého počtu normálních modelů Mercedesu se spalovacími motory.

Tyto informace posbíral britský Autocar při rozhovoru s Olem Källeniusem, generálním ředitelem koncernu Daimler AG (pod jehož křídla spadá Mercedes-Benz). „Musíme se dostat do bodu, kdy už nebude na typu pohonu záležet. Divize AMG je nadále především o zážitcích, které dokáže zákazníkům nabídnout. Proto rozjíždíme nejen práce na elektrifikovaných vozech, ale také na našich prvních čistě elektrických modelech,“ uvedl Källenius.

Mercedes-Benz Vision EQS oficiálně: Elektrický sedan ujede 700 km a září ve tmě

Mercedes-Benz Vision EQS oficiálně: Elektrický sedan ujede 700 km a září ve tmě

Pravděpodobně tedy do pár let očekávejme i AMG varianty pomalu se rozrůstající rodiny elektromobilů EQ. Ostatně takové SUV EQC se znakem AMG, výkonnějším ústrojím a agresivnějším vzhledem by si určitě zájemce našlo. Nyní je už nabízeno v designovém paketu AMG Line. Prozatím ale šéf Daimleru ani nenaznačil, který elektromobil by se kompletního přepracování divizí AMG dočkal jako první.

Jako o možném kandidátovi se mluví o produkční verzi konceptu EQS, jenž Mercedes uvedl před pár dny na autosalonu ve Frankfurtu. Nejdražší a nejluxusnější model ve formě elektrické alternativy limuzíny třídy S se pro AMG určitě zdá jako ideální startovní bod na cestě za výkonnými elektromobily.

V galerii Mercedes-Benz EQC a koncept EQS.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků