Elektrické GT Hispano Suiza Carmen se projíždělo Barcelonou. Najde si hrstku majitelů?

Znovuzrozená španělská značka Hispano Suiza již vytáhla svůj nejnovější počin do provozu. Elektrické kupé Carmen bylo k zahlédnutí v ulicích Barcelony.

Návrat španělské značky, která se v období před druhou světovou válkou zaobírala stavbou luxusních vozů i leteckých motorů, jsme mohli zahlédnout už letos na autosalonu v Ženevě. Zde společnost Hispano Suiza Cars (nezaměnit s Hispano Suiza Automobile Manufaktur AG) představila excentricky vypadající elektromobil Carmen.

Nyní Španělé poprvé vyrazili s elektrickým GT na veřejnost, a to přímo do ulic Barcelony. Novinka s aerodynamickou karoserií se ukazovala rovněž u těch nejluxusnějších hotelů ve městě, kde se Hispano snažilo strhnout pozornost potencionálních zájemců. Dodávky prvních kusů majitelům započnou už příští rok.

Umění na kolech: Huayra Roadster BC má přes 800 koní a vznikne jich pouze 40

Umění na kolech: Huayra Roadster BC má přes 800 koní a vznikne jich pouze 40

Produkce bude přitom limitována na 19 kusů. Za cenu startující na 1,5 milionu euro (asi 38 milionů korun) dostanou majitelé ojedinělé kupé, kterému roztáčí zadní kola dvojice elektromotorů o kombinovaném výkonu 1019 koní (749 kW). Na stovku má tedy Carmen vystřelit za méně než 3 vteřiny. Maximální rychlost je limitována na 250 km/h.

S bateriovým modulem o kapacitě 80 kWh má elektromobil zajistit dojezd kolem 400 kilometrů (dle NEDC). Základem vozu je karbonový monokok, interiér je oděn do kombinace kůže, Alcantary, dřeva a hliníku. Po vzoru nejnovějších trendů jsou ovládací prvky středového panelu řešeny dotykovým displejem a před řidičem je digitální přístrojový štít.

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků