Elektrické Bentley nabere zpoždění. Do výroby se dostane v roce 2026

První bateriový model využije koncernovou platformu SSP. Britská značka dá na elektrifikaci 74 miliard korun.

Prvním milníkem k plné elektrifikaci nabídky Bentley, plánované na rok 2030, bude nový luxusní vůz, u nějž očekáváme tvary kupé. Začátek jeho výroby byl původně plánován již za tři roky, nyní se sériová produkce odkládá o několik měsíců na rok 2026, jak potvrdil magazínu Automotive News výkonný ředitel značky Adrian Hallmark. Důvod neuvedl, ale může jít o zpoždění ve vývoji platformy SSP (Scalable systems platform), která se stane jediným technickým základem koncernových elektrických vozidel do roku 2035.

Novinka se má stát vlajkovou lodí v nabídce, jedna z jejích variant cenou překoná čtvrt milionu eur – tedy zhruba 6,2 milionu korun. Vysoká cena nebude důsledkem drahé baterie, upozornil Hallmark v dřívějším rozhovoru. Dvanáctiválcový motor podle něj stojí zhruba desetkrát více, než pohonná jednotka průměrného prémiového vozu a akumulátor je levnější než vrcholná W12. U elektromobilu Bentley se prý můžeme těšit na obří točivý moment a velmi snadné předjíždění. Značka hodlá od roku 2026 nabízet výhradně plug-in hybridy a elektromobily.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Váš názor Další článek: Krásná Škoda Felicia je dnes drahý špás, ale tohle? Nízký nájezd a původní stav ženou ceny do nesmyslu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,