Elektrická ofenziva BMW: U polárního kruhu značka testuje hned tři nové elektromobily

BMW se také chystá udeřit na trh elektromobilů, a proto už pilně testuje hned tři nové modely, z nichž první uvidíme v prodeji příští rok.

BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT, tato trojka elektromobilů nyní prochází drsným testováním v zimním prostředí střediska Arjeplog ve Švédsku. BMW nám poskytuje další hrstku fotografií maskovaných prototypů nových elektromobilů a rovněž nám upřesňuje některé informace o elektrické ofenzivě, která u značky započne již příští rok.

Rok 2020 bude totiž znamenat uvedení modelu iX3. Jak byste čekali, v podstatě půjde o plně elektrickou verzi SUV X3, která dostane jako první model značky pátou generaci elektrického ústrojí eDrive. Máme se tak dočkat možného dojezdu na jedno nabití až 400 km a rychlonabíjení o výkonu až 150 kW.

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Elektrické „čtyřdveřové kupé“, jak BMW model i4 označuje, pak dorazí na trh v roce 2021 a má být zástupcem prémiové střední třídy se slušnou dynamikou, ale také pohodlím pro cestující. Tady má BMW v plánu zajistit dojezd až 600 km, zatímco akceleraci z nuly na 100 km/h má model zvládnout za 4 vteřiny a maximálně pak dosáhnout rychlosti přes 200 km/h.

Třetí elektrický model prozatím nazývaný jako iNEXT by poté zapadl vedle SUV X5, přičemž i tato novinka využije stejnou platformu jako i4 a rovněž identické pohonné ústrojí – i když nejspíš s jinými parametry. Zatím se mluví o bateriovém modulu o kapacitě kolem 120 kWh, dojezdu přes 600 km a dvou elektromotorech pro zajištění pohonu všech kol.

První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

Produkční verze elektromobilu iNEXT se má taktéž objevit na trhu v roce 2021. BMW chce mimochodem z modelu vytvořit technologickou vlajkovou loď, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 16 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků