Elektrická ofenziva BMW: U polárního kruhu značka testuje hned tři nové elektromobily

BMW se také chystá udeřit na trh elektromobilů, a proto už pilně testuje hned tři nové modely, z nichž první uvidíme v prodeji příští rok.

BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT, tato trojka elektromobilů nyní prochází drsným testováním v zimním prostředí střediska Arjeplog ve Švédsku. BMW nám poskytuje další hrstku fotografií maskovaných prototypů nových elektromobilů a rovněž nám upřesňuje některé informace o elektrické ofenzivě, která u značky započne již příští rok.

Rok 2020 bude totiž znamenat uvedení modelu iX3. Jak byste čekali, v podstatě půjde o plně elektrickou verzi SUV X3, která dostane jako první model značky pátou generaci elektrického ústrojí eDrive. Máme se tak dočkat možného dojezdu na jedno nabití až 400 km a rychlonabíjení o výkonu až 150 kW.

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Elektrické „čtyřdveřové kupé“, jak BMW model i4 označuje, pak dorazí na trh v roce 2021 a má být zástupcem prémiové střední třídy se slušnou dynamikou, ale také pohodlím pro cestující. Tady má BMW v plánu zajistit dojezd až 600 km, zatímco akceleraci z nuly na 100 km/h má model zvládnout za 4 vteřiny a maximálně pak dosáhnout rychlosti přes 200 km/h.

Třetí elektrický model prozatím nazývaný jako iNEXT by poté zapadl vedle SUV X5, přičemž i tato novinka využije stejnou platformu jako i4 a rovněž identické pohonné ústrojí – i když nejspíš s jinými parametry. Zatím se mluví o bateriovém modulu o kapacitě kolem 120 kWh, dojezdu přes 600 km a dvou elektromotorech pro zajištění pohonu všech kol.

První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

Produkční verze elektromobilu iNEXT se má taktéž objevit na trhu v roce 2021. BMW chce mimochodem z modelu vytvořit technologickou vlajkovou loď, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 130 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků