Elektrická ofenziva BMW: U polárního kruhu značka testuje hned tři nové elektromobily

BMW se také chystá udeřit na trh elektromobilů, a proto už pilně testuje hned tři nové modely, z nichž první uvidíme v prodeji příští rok.

BMW iX3, BMW i4 a BMW iNEXT, tato trojka elektromobilů nyní prochází drsným testováním v zimním prostředí střediska Arjeplog ve Švédsku. BMW nám poskytuje další hrstku fotografií maskovaných prototypů nových elektromobilů a rovněž nám upřesňuje některé informace o elektrické ofenzivě, která u značky započne již příští rok.

Rok 2020 bude totiž znamenat uvedení modelu iX3. Jak byste čekali, v podstatě půjde o plně elektrickou verzi SUV X3, která dostane jako první model značky pátou generaci elektrického ústrojí eDrive. Máme se tak dočkat možného dojezdu na jedno nabití až 400 km a rychlonabíjení o výkonu až 150 kW.

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Unikly fotky BMW X5 M a X6 M. A rovnou v brutálních verzích Competition

Elektrické „čtyřdveřové kupé“, jak BMW model i4 označuje, pak dorazí na trh v roce 2021 a má být zástupcem prémiové střední třídy se slušnou dynamikou, ale také pohodlím pro cestující. Tady má BMW v plánu zajistit dojezd až 600 km, zatímco akceleraci z nuly na 100 km/h má model zvládnout za 4 vteřiny a maximálně pak dosáhnout rychlosti přes 200 km/h.

Třetí elektrický model prozatím nazývaný jako iNEXT by poté zapadl vedle SUV X5, přičemž i tato novinka využije stejnou platformu jako i4 a rovněž identické pohonné ústrojí – i když nejspíš s jinými parametry. Zatím se mluví o bateriovém modulu o kapacitě kolem 120 kWh, dojezdu přes 600 km a dvou elektromotorech pro zajištění pohonu všech kol.

První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

První pohled na BMW 2 Gran Coupé. Tohle auto zatopí Mercedesu CLA

Produkční verze elektromobilu iNEXT se má taktéž objevit na trhu v roce 2021. BMW chce mimochodem z modelu vytvořit technologickou vlajkovou loď, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

dnes | Vladimír Kadera | 21 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků