Elektrická Honda e Type R může dostat zelenou! Vykreslili jsme její podobu

Nová Honda e má šanci na výrobu ostré verze. Její osud ale závisí na vás.

S nástupem elektromobilů vyvstává i otázka, co se všemi těmi lidmi, kteří se na každé okresní silnici potřebují kroutit jako nudle v bandasce s něčím nadupaným a krajně nebezpečným. Samozřejmě, že i tuto skupinku lidí budou muset automobilky i nadále uspokojovat, nehledě na to, jaký druh šťávy přenáší koně na kola.

Elektrická Honda e vstupuje na český trh. Je drahá, ale také maximálně vybavená

Elektrická Honda e vstupuje na český trh. Je drahá, ale také maximálně vybavená

Takahiro Shinya, asistent vedoucího projektu Honda e, byl při novinářské prezentaci vozu vyzpovídán magazínem Top Gear. Brity mimo jiné zajímalo, zdali se chystá ostřejší verze tohoto roztomilého elektromobilu. Jeho odpověď byla velice překvapivá: „Tahle nová platforma, motor a pneumatiky dokážou zvládnout mnohem víc. Teď vám ale můžu říct jenom to, že Type R milujeme, je to pro nás opravdu silná značka a jako inženýři chceme udělat Type R verzi od každého modelu, ale vše odvíjí od toho, co chtějí naši zákazníci“.

Královna okresních silnic dostala tužší tlumiče a lepší brzdy. Získá svůj rekord zpět?

Královna okresních silnic dostala tužší tlumiče a lepší brzdy. Získá svůj rekord zpět?

Honda e je tedy připravena na mnohem větší nálož výkonu. Všechno ale závisí na poptávce, což je logické. Honda nebude vyvíjet auto, které se nebude prodávat. Pokud na to ale opravdu dojde, mohlo by to být velmi zajímavé. Standardní Honda e už má totiž v základu třeba nezávislé zavěšení kol a poháněnou pouze zadní nápravu.

Shinya následně dodal: „V následujících letech nejspíš uvidíte něco víc, ne zrovna Type R, ale něco.“ Opravdu ostrá verze tedy bude až na základě poptávky. „Něco“ se ale v dílnách Hondy už kuje. Stáli byste o elektrický hot-hatch? My rozhodně, proto jsme se pokusili vykreslit možnou podobu. Vůz najdete v galerii!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 53 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků