Ekologický Stop and Start systém pro Citroen C2

Citroen přichystal pro svůj mini model C2 inovaci, kterou již použil v modelu C3. Tzv. Stop and Start systém je primárně určený do městského provozu. Jakmile se automobil zastaví a vy sundáte nohy z pedálu, motor se po chvilce vypne a tím šetří palivo. V okamžiku, kdy opět jakýkoli pedál zmáčknete, motor opět naskočí a vy můžete vyrazit vpřed. Celý tento systém je plně automatický a rychlost startování a vypínání je velká a tak řidič tyto změny stavu ani nepostřehne. Vypínání motoru má přinést úsporu okolo 10% paliva v městském provozu. Stop and Start si budete moci pořídit do "cé dvojky" s motorem 1.4 16V a automatickou převodovkou Sensodrive. Jelikož je C2 s tímto motorem a převodovkou poměrně drahý, bude pro tento systém připravená slevová akce.
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 37 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků