Ekologický Stop and Start systém pro Citroen C2

Citroen přichystal pro svůj mini model C2 inovaci, kterou již použil v modelu C3. Tzv. Stop and Start systém je primárně určený do městského provozu. Jakmile se automobil zastaví a vy sundáte nohy z pedálu, motor se po chvilce vypne a tím šetří palivo. V okamžiku, kdy opět jakýkoli pedál zmáčknete, motor opět naskočí a vy můžete vyrazit vpřed. Celý tento systém je plně automatický a rychlost startování a vypínání je velká a tak řidič tyto změny stavu ani nepostřehne. Vypínání motoru má přinést úsporu okolo 10% paliva v městském provozu. Stop and Start si budete moci pořídit do "cé dvojky" s motorem 1.4 16V a automatickou převodovkou Sensodrive. Jelikož je C2 s tímto motorem a převodovkou poměrně drahý, bude pro tento systém připravená slevová akce.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků