Ekologický Stop and Start systém pro Citroen C2

Citroen přichystal pro svůj mini model C2 inovaci, kterou již použil v modelu C3. Tzv. Stop and Start systém je primárně určený do městského provozu. Jakmile se automobil zastaví a vy sundáte nohy z pedálu, motor se po chvilce vypne a tím šetří palivo. V okamžiku, kdy opět jakýkoli pedál zmáčknete, motor opět naskočí a vy můžete vyrazit vpřed. Celý tento systém je plně automatický a rychlost startování a vypínání je velká a tak řidič tyto změny stavu ani nepostřehne. Vypínání motoru má přinést úsporu okolo 10% paliva v městském provozu. Stop and Start si budete moci pořídit do "cé dvojky" s motorem 1.4 16V a automatickou převodovkou Sensodrive. Jelikož je C2 s tímto motorem a převodovkou poměrně drahý, bude pro tento systém připravená slevová akce.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků