Ekologický souboj Mercedesu a Lexusu: 1:1

V minulých dnech proběhla téměr 5200 km dlouhá economy run se startem v New Yorku a cílem v San Francisku. Pořádal jí německý Auto Bild a mezi jinými účastníky se utkali i naftový Mercedes ML 320 CDI se zástupcem hybridního Lexusu, modelem RX400h.

V městských pasážích této rally vítězil Lexus s průměrnou spotřebou 10,5l a Mercedes za ním zaostával o 0,3l. Celkový průměr obou automobilů na konci závodu byl ML 320CDI - 8,3l/100km a Lexus - 9,2l/100km. Výsledek v měření spotřeby tedy hovoří ve prospěch Mercedesu, rozdíl téměř 11% je opravdu znatelný. Nic to však není ve srovnání v rozdílu emisí obou vozů. I přes instalovaný filtr pevných částic a plnění emisní normy EURO IV měl Mercedes o hrozivých 35% větší emisní hodnoty proti Lexusu (260g/km vs. 192g/km).

Zajímavé, vybrali byste si raději auto s o něco nižší spotřebou nebo výrazně menšími emisemi?

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků