Ekologické elity se o bezpečnost bát nemusí. První pancéřovaný elektromobil přinese BMW už za rok

Už příští rok vstoupí BMW do světa obrněných vozidel s prvním elektromobilem. Bude jím luxusní limuzína i7.

Vzhledem k tomu, že vrcholné modely kupuje významná klientela, má často požadavky na zvýšenou ochranu. Obrněné verze luxusních limuzína nyní i SUV tak mají v portfoliích automobilek dlouholetou tradici. První takto modifikované BMW 7 automobilka představila už v roce 1978. X5 pak v roce 2004. Jak ukazuje nyní s bezemisní i7, tento trend se nezmění ani s příchodem elektromobilů.

Novinka přijde na trh příští rok s inovativními prvky ochrany při vysoké míře udržitelnosti. Nutno podoktnout, že tuto kombinaci zkoumá BMW poprvé.  

Zatím nejsou dostupné bližší údaje, ale lze vycházet ze základní specifikace i7. Každou nápravu pohání jeden elektromotor, takže výkon 400 kW a 744 Nm je přenášen na všechna čtyři kola. Díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Na jedno nabití ujede 483 km. Bude zajímavé sledovat, jak dodatečná ochrana změní dojezd, ale bylo by trapné, pokud by při nouzovém úniku došla energie po pár desítkách kilometrů.

Současně se řadou 7 nabízelo BMW i další pancéřované modely ve verzích VR6 a VR7. Například X5 VR6. Zde posádku chrání lisovaný pancíř, pancéřová dělicí příčka a neprůstřelné sklo o síle 33 mm. Nechybí ani samotěsnicí palivová nádrž.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (5) Další článek: Nový VW ID.Buzz dorazil do českého konfigurátoru. Příplatky má šikovně v balíčcích a umí si hrát s barvami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz