Ekologická známka

Za přítomnosti předních evropských politiků představila společnost Ford Motor Company v Bruselu speciální "Ekologickou známku" která bude zákazníky informovat o šetrnosti vozů Ford k životnímu prostředí.
Ekologická známka
Za přítomnosti předních evropských politiků představila společnost Ford Motor Company v Bruselu speciální "Ekologickou známku" která bude zákazníky informovat o šetrnosti vozů Ford k životnímu prostředí. Známka vyhovuje nejen směrnici EU z roku 1999, podle níž musí výrobce u všech osobních automobilů uvádět údaje o spotřebě paliva a o emisích oxidu uhličitého, ale jde ještě dále. Fordova Ekologická známka totiž navíc bude informovat rovněž o emisích ve výfukových plynech, recyklovatelnost a hodnocení bezpečnosti každého vozu.

Známka se již letos v létě objeví na všech prodávaných modelech v jednotlivých dealerstvích FMC po celé Evropě, a to se značným předstihem před uvažovaným termínem jejího povinného zavedení. Vlády jednotlivých zemí musí zapracovat směrnici EU do zákonů příslušného státu do konce roku 2000 a zodpovídají za určení specifických formátů známek.

”Ford je první automobilkou, která zavádí hodnocení vozů, pokud jde o jejich ekologické vlastnosti,” řekl Nick Scheele, Chairman Ford of Europe. ”Chceme tak zákazníkům otevřeně poskytovat důležité informace o našich produktech a jejich vlivech na životní prostředí, stejně jako o jejich bezpečnosti. Našim cílem je stát se ve vztahu k zákazníkům vedoucí světovou automobilkou a odpovědnost v oblasti životního prostředí je jedním ze základních předpokladů k naplňování tohoto cíle. Doufáme, že známka bude prospěšná nejen našim zákazníkům, ale že se rovněž stane vzorem pro další výrobce.”

Ford v současné době kvůli návrhu formátu známky kontaktuje vlády členských zemí EU a věří, že tato iniciativa napomůže postupnému slaďování ekologických standardů po celé Evropě.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 60 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků