Ekologická známka

Za přítomnosti předních evropských politiků představila společnost Ford Motor Company v Bruselu speciální "Ekologickou známku" která bude zákazníky informovat o šetrnosti vozů Ford k životnímu prostředí.
Ekologická známka
Za přítomnosti předních evropských politiků představila společnost Ford Motor Company v Bruselu speciální "Ekologickou známku" která bude zákazníky informovat o šetrnosti vozů Ford k životnímu prostředí. Známka vyhovuje nejen směrnici EU z roku 1999, podle níž musí výrobce u všech osobních automobilů uvádět údaje o spotřebě paliva a o emisích oxidu uhličitého, ale jde ještě dále. Fordova Ekologická známka totiž navíc bude informovat rovněž o emisích ve výfukových plynech, recyklovatelnost a hodnocení bezpečnosti každého vozu.

Známka se již letos v létě objeví na všech prodávaných modelech v jednotlivých dealerstvích FMC po celé Evropě, a to se značným předstihem před uvažovaným termínem jejího povinného zavedení. Vlády jednotlivých zemí musí zapracovat směrnici EU do zákonů příslušného státu do konce roku 2000 a zodpovídají za určení specifických formátů známek.

”Ford je první automobilkou, která zavádí hodnocení vozů, pokud jde o jejich ekologické vlastnosti,” řekl Nick Scheele, Chairman Ford of Europe. ”Chceme tak zákazníkům otevřeně poskytovat důležité informace o našich produktech a jejich vlivech na životní prostředí, stejně jako o jejich bezpečnosti. Našim cílem je stát se ve vztahu k zákazníkům vedoucí světovou automobilkou a odpovědnost v oblasti životního prostředí je jedním ze základních předpokladů k naplňování tohoto cíle. Doufáme, že známka bude prospěšná nejen našim zákazníkům, ale že se rovněž stane vzorem pro další výrobce.”

Ford v současné době kvůli návrhu formátu známky kontaktuje vlády členských zemí EU a věří, že tato iniciativa napomůže postupnému slaďování ekologických standardů po celé Evropě.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků