Ekologická známka

Za přítomnosti předních evropských politiků představila společnost Ford Motor Company v Bruselu speciální "Ekologickou známku" která bude zákazníky informovat o šetrnosti vozů Ford k životnímu prostředí.
Ekologická známka
Za přítomnosti předních evropských politiků představila společnost Ford Motor Company v Bruselu speciální "Ekologickou známku" která bude zákazníky informovat o šetrnosti vozů Ford k životnímu prostředí. Známka vyhovuje nejen směrnici EU z roku 1999, podle níž musí výrobce u všech osobních automobilů uvádět údaje o spotřebě paliva a o emisích oxidu uhličitého, ale jde ještě dále. Fordova Ekologická známka totiž navíc bude informovat rovněž o emisích ve výfukových plynech, recyklovatelnost a hodnocení bezpečnosti každého vozu.

Známka se již letos v létě objeví na všech prodávaných modelech v jednotlivých dealerstvích FMC po celé Evropě, a to se značným předstihem před uvažovaným termínem jejího povinného zavedení. Vlády jednotlivých zemí musí zapracovat směrnici EU do zákonů příslušného státu do konce roku 2000 a zodpovídají za určení specifických formátů známek.

”Ford je první automobilkou, která zavádí hodnocení vozů, pokud jde o jejich ekologické vlastnosti,” řekl Nick Scheele, Chairman Ford of Europe. ”Chceme tak zákazníkům otevřeně poskytovat důležité informace o našich produktech a jejich vlivech na životní prostředí, stejně jako o jejich bezpečnosti. Našim cílem je stát se ve vztahu k zákazníkům vedoucí světovou automobilkou a odpovědnost v oblasti životního prostředí je jedním ze základních předpokladů k naplňování tohoto cíle. Doufáme, že známka bude prospěšná nejen našim zákazníkům, ale že se rovněž stane vzorem pro další výrobce.”

Ford v současné době kvůli návrhu formátu známky kontaktuje vlády členských zemí EU a věří, že tato iniciativa napomůže postupnému slaďování ekologických standardů po celé Evropě.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků