EK: Šest a půl miliardy pokuty za gumárenský kartel

Pět gumárenských společností dostalo od Evropského regulačního úřadu pokutu v celkové výši 243,2 mil. eur (přibližně 6,5 mld. korun) za kartelovou dohodu z let 1993 až 2002, která se týkala rozdělení trhu a umělému udržování cen syntetické gumy, která je nutná i pro výrobu pneumatik.

Pokuta se týká italské společnosti Eni, která dostala pokutu 132 mil. eur, dále americké společnosti DuPont a Dow Chemical, které zaplatí 59 mil. eur a japonských společností Kanto Denka Kogyo a Tosoh, které dostanou pokutu 47, resp. 4,8 mil. eur.

Japonské společnosti dostaly vcelku nízkou pokutu hlavně proto, že od počátku vyšetřování spolupracovaly s úřady a poskytly potřebné informace, bez kterých by se kartel prokazoval jen velmi těžko.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 35 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 65 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků