EK: Šest a půl miliardy pokuty za gumárenský kartel

Pět gumárenských společností dostalo od Evropského regulačního úřadu pokutu v celkové výši 243,2 mil. eur (přibližně 6,5 mld. korun) za kartelovou dohodu z let 1993 až 2002, která se týkala rozdělení trhu a umělému udržování cen syntetické gumy, která je nutná i pro výrobu pneumatik.

Pokuta se týká italské společnosti Eni, která dostala pokutu 132 mil. eur, dále americké společnosti DuPont a Dow Chemical, které zaplatí 59 mil. eur a japonských společností Kanto Denka Kogyo a Tosoh, které dostanou pokutu 47, resp. 4,8 mil. eur.

Japonské společnosti dostaly vcelku nízkou pokutu hlavně proto, že od počátku vyšetřování spolupracovaly s úřady a poskytly potřebné informace, bez kterých by se kartel prokazoval jen velmi těžko.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků