Edo Murcielago LP640: decentní dílo mistra

Není mnoho úpravců, kteří si umí s auty pohrát tak jako Edo Competition. Po mnoha zajímavých dílech přišlo na řadu i nové Murcielago.

Asi každý, kdo se opravdu zajímá o svět rychlých vozů, zná německého tunera Edo Competition. Za tímto jménem se skrývají opravdové tunerské skvosty, jako je upravené Maserati MC12, Ford GT, Porsche 911 TUrbo, Ferrari Enzo a mnoho dalších výjimečných vozů.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se i takové Murcielago LP640 podívá do dílny Edo. Vysoká očekávání jsou tedy na místě, tentokrát je ovšem úprava jen vcelku decentní. Na nesmlouvavé dílo u Murcielaga zkrátka nedošlo.

Edo se tradičně zaměřuje na všechny typy úprav, a tak není divu, že došlo k mírnému navýšení výkonu. Z původních 640 koní je nyní 663 koní při 7 800 ot./min a točivý moment dosahuje 675 Nm při 5 600 ot./min. To umožní zrychlit Lambu na stovku za 3,8 s a dosáhnout rychlosti až 348 km/h.

Výkon Edo navýšil pomocí díky několika zásahům. Nová řádící jednotka, nové filtry a upravené výfukové potrubí se speciálními katalyzátory. To vše se postaralo o 23 koní navíc.

Po stránce funkčního stylingu dostalo Lambo jen zadní stavitelné křídlo a nová kola s vlastním designem. To doplňuje v interiéru kamerový parkovací systém. Vnější úpravy decentnost tohoto díla jen podtrhují, k žádné zásadní změně nedošlo.

Zkrátka pokud se chcete odlišit, ale ne zas tak moc, stavte se se svým Lambem u Edo, výsledkem bude jemné dílo s razítkem věhlasného úpravce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Edo Murcielago LP640
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků