Edo Murcielago LP640: decentní dílo mistra

Není mnoho úpravců, kteří si umí s auty pohrát tak jako Edo Competition. Po mnoha zajímavých dílech přišlo na řadu i nové Murcielago.

Asi každý, kdo se opravdu zajímá o svět rychlých vozů, zná německého tunera Edo Competition. Za tímto jménem se skrývají opravdové tunerské skvosty, jako je upravené Maserati MC12, Ford GT, Porsche 911 TUrbo, Ferrari Enzo a mnoho dalších výjimečných vozů.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se i takové Murcielago LP640 podívá do dílny Edo. Vysoká očekávání jsou tedy na místě, tentokrát je ovšem úprava jen vcelku decentní. Na nesmlouvavé dílo u Murcielaga zkrátka nedošlo.

Edo se tradičně zaměřuje na všechny typy úprav, a tak není divu, že došlo k mírnému navýšení výkonu. Z původních 640 koní je nyní 663 koní při 7 800 ot./min a točivý moment dosahuje 675 Nm při 5 600 ot./min. To umožní zrychlit Lambu na stovku za 3,8 s a dosáhnout rychlosti až 348 km/h.

Výkon Edo navýšil pomocí díky několika zásahům. Nová řádící jednotka, nové filtry a upravené výfukové potrubí se speciálními katalyzátory. To vše se postaralo o 23 koní navíc.

Po stránce funkčního stylingu dostalo Lambo jen zadní stavitelné křídlo a nová kola s vlastním designem. To doplňuje v interiéru kamerový parkovací systém. Vnější úpravy decentnost tohoto díla jen podtrhují, k žádné zásadní změně nedošlo.

Zkrátka pokud se chcete odlišit, ale ne zas tak moc, stavte se se svým Lambem u Edo, výsledkem bude jemné dílo s razítkem věhlasného úpravce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Edo Murcielago LP640
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků