Edo Murcielago LP640: decentní dílo mistra

Není mnoho úpravců, kteří si umí s auty pohrát tak jako Edo Competition. Po mnoha zajímavých dílech přišlo na řadu i nové Murcielago.

Asi každý, kdo se opravdu zajímá o svět rychlých vozů, zná německého tunera Edo Competition. Za tímto jménem se skrývají opravdové tunerské skvosty, jako je upravené Maserati MC12, Ford GT, Porsche 911 TUrbo, Ferrari Enzo a mnoho dalších výjimečných vozů.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se i takové Murcielago LP640 podívá do dílny Edo. Vysoká očekávání jsou tedy na místě, tentokrát je ovšem úprava jen vcelku decentní. Na nesmlouvavé dílo u Murcielaga zkrátka nedošlo.

Edo se tradičně zaměřuje na všechny typy úprav, a tak není divu, že došlo k mírnému navýšení výkonu. Z původních 640 koní je nyní 663 koní při 7 800 ot./min a točivý moment dosahuje 675 Nm při 5 600 ot./min. To umožní zrychlit Lambu na stovku za 3,8 s a dosáhnout rychlosti až 348 km/h.

Výkon Edo navýšil pomocí díky několika zásahům. Nová řádící jednotka, nové filtry a upravené výfukové potrubí se speciálními katalyzátory. To vše se postaralo o 23 koní navíc.

Po stránce funkčního stylingu dostalo Lambo jen zadní stavitelné křídlo a nová kola s vlastním designem. To doplňuje v interiéru kamerový parkovací systém. Vnější úpravy decentnost tohoto díla jen podtrhují, k žádné zásadní změně nedošlo.

Zkrátka pokud se chcete odlišit, ale ne zas tak moc, stavte se se svým Lambem u Edo, výsledkem bude jemné dílo s razítkem věhlasného úpravce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Edo Murcielago LP640
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků