Edo Competition 599 GTB: bílý dravec

Německý tuner Edo Competition připravil úpravy pro nejrychlejší Ferrari současnosti. A výsledek? Plných 750 koní výkonu.

Edo Competition málokdy odolá nějakému exotickému sporťáku. Jako poslední model pro své úpravy zvolil Ferrari 599 GTB, který je nejrychlejším současně vyráběným strojem maranellské automobilky.

Jistě vás hned zajímá, jakých změn se dočkal dvanástiválec o objemu 6,0 l ukrytý pod přední kapotou. Jen pro připomenutí, sériový výkon motoru je skvělých 456 kW/620 k. Edo Competition nabízí na agregát hned dva stupně úprav. Ta první zahrnuje výměnu řídící jednotky, úpravu sání, výměnu katalyzátorů a modifikaci výfukového systému. To stačí k tomu, aby se z motoru podařilo dostat dalších 30 koní, celkově pak 650.

Jenomže tím to nekončí. Druhý stupeň úprav je vskutku radikálnější a zahrnuje zvětšení objemu na 6,3 litru. Touto cestou se podařilo z motoru dostat dalších 100 koní navíc, takže na zadní kola se dostává parádních 750 koní, a to vše prosím bez jakéhokoli přeplňování.

Kromě úprav na motoru vyměnil Edo Competition na 599 GTB původní tlumiče a pružiny za díly od firmy KW, které by měly přinést ještě radikálnější jízdní vlastnosti. Vše podtrhují černá 20“ kola obutá do pneumatik o šířce 245 mm vpředu, resp. 305 mm vzadu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Edo Competition 599 GTB

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků