Edo Competition 599 GTB: bílý dravec

Německý tuner Edo Competition připravil úpravy pro nejrychlejší Ferrari současnosti. A výsledek? Plných 750 koní výkonu.

Edo Competition málokdy odolá nějakému exotickému sporťáku. Jako poslední model pro své úpravy zvolil Ferrari 599 GTB, který je nejrychlejším současně vyráběným strojem maranellské automobilky.

Jistě vás hned zajímá, jakých změn se dočkal dvanástiválec o objemu 6,0 l ukrytý pod přední kapotou. Jen pro připomenutí, sériový výkon motoru je skvělých 456 kW/620 k. Edo Competition nabízí na agregát hned dva stupně úprav. Ta první zahrnuje výměnu řídící jednotky, úpravu sání, výměnu katalyzátorů a modifikaci výfukového systému. To stačí k tomu, aby se z motoru podařilo dostat dalších 30 koní, celkově pak 650.

Jenomže tím to nekončí. Druhý stupeň úprav je vskutku radikálnější a zahrnuje zvětšení objemu na 6,3 litru. Touto cestou se podařilo z motoru dostat dalších 100 koní navíc, takže na zadní kola se dostává parádních 750 koní, a to vše prosím bez jakéhokoli přeplňování.

Kromě úprav na motoru vyměnil Edo Competition na 599 GTB původní tlumiče a pružiny za díly od firmy KW, které by měly přinést ještě radikálnější jízdní vlastnosti. Vše podtrhují černá 20“ kola obutá do pneumatik o šířce 245 mm vpředu, resp. 305 mm vzadu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Edo Competition 599 GTB

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků