Eco-Speedster: 1300 ccm, 250 km/h, spotřeba 2,5 l – to není vtip!

Čeká nás největší ofenzíva vznětových motorů v celé historii značky Opel. V Paříži představí rüsselheimská automobilka doslova neuvěřitelný koncept Eco-Speedster. Ve spojení s Fiatem vyrobil koncern GM čtyřválcový turbodiesel common-rail CDTI o objemu 1,3 a výkonu 112 koní. S tímto agregátem by měl Eco-Speedster uhánět rychlostí až 250 km/h při průměrné spotřebě 2,5 litru (!) nafty na 100 kilometrů.

Tyto šokující hodnoty byly dosáhnuty díky karoserii z uhlíkových vláken, koncept takto váží pouze 660 kg. Celé vozidlo vykázalo v aerodynamickém tunelu výsledný součinitel odporu vzduchu 0,20 cw, což je hodnota téměř rekordní. Opel také počítá s tím, že se s tímto speedsterem do Guinessovy knihy rekordů rozhodně zapíše. Do roku 2003 chce představit další čtyři zbrusu nové vznětové jednotky s výkonovým spektrem do 177 koní, které budou postupně implementovány do celé modelové palety.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků