Ecclestoneův Mercedes-Benz 540K se ocitl v dražbě

Luxusní historický roadster Mercedes-Benz 540K patřící známému šéfovi Formule 1 Berniemu Ecclestoneovi byl v Londýně vydražen za neuvěřitelných 3,9 milionu £ (cca. 175 mil. Kč). Další velmi zajímavý fakt je ten, dražba tohoto vozu trvala jen 15 minut a nový majitel pochopitelně zůstává v anonymitě. Tato dražba tak zařadila mezi nejúspěšnější, protože kromě tohoto vozu se rozhodovalo i o dalších čtyřiceti převážně historických vozech o celkové hodnotě přibližně 15 milionů £.

Mercedes-Benz 540K, nejlépe vydražený kousek, se vyráběl v roce 1936 a v té době měl hodnotu přibližně jako průměrný Ford. Vyrobeno bylo pouze 26 exemplářů, a tak se může řadit mezi skutečné unikáty dob minulých, kterým se může pochlubit jen málokdo.

Klepněte pro větší obrázek
Bývalý Bernieho Méďa
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 1 příspěvek
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků