Ecclestoneův Mercedes-Benz 540K se ocitl v dražbě

Luxusní historický roadster Mercedes-Benz 540K patřící známému šéfovi Formule 1 Berniemu Ecclestoneovi byl v Londýně vydražen za neuvěřitelných 3,9 milionu £ (cca. 175 mil. Kč). Další velmi zajímavý fakt je ten, dražba tohoto vozu trvala jen 15 minut a nový majitel pochopitelně zůstává v anonymitě. Tato dražba tak zařadila mezi nejúspěšnější, protože kromě tohoto vozu se rozhodovalo i o dalších čtyřiceti převážně historických vozech o celkové hodnotě přibližně 15 milionů £.

Mercedes-Benz 540K, nejlépe vydražený kousek, se vyráběl v roce 1936 a v té době měl hodnotu přibližně jako průměrný Ford. Vyrobeno bylo pouze 26 exemplářů, a tak se může řadit mezi skutečné unikáty dob minulých, kterým se může pochlubit jen málokdo.

Klepněte pro větší obrázek
Bývalý Bernieho Méďa
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků