Ecclestoneův Mercedes-Benz 540K se ocitl v dražbě

Luxusní historický roadster Mercedes-Benz 540K patřící známému šéfovi Formule 1 Berniemu Ecclestoneovi byl v Londýně vydražen za neuvěřitelných 3,9 milionu £ (cca. 175 mil. Kč). Další velmi zajímavý fakt je ten, dražba tohoto vozu trvala jen 15 minut a nový majitel pochopitelně zůstává v anonymitě. Tato dražba tak zařadila mezi nejúspěšnější, protože kromě tohoto vozu se rozhodovalo i o dalších čtyřiceti převážně historických vozech o celkové hodnotě přibližně 15 milionů £.

Mercedes-Benz 540K, nejlépe vydražený kousek, se vyráběl v roce 1936 a v té době měl hodnotu přibližně jako průměrný Ford. Vyrobeno bylo pouze 26 exemplářů, a tak se může řadit mezi skutečné unikáty dob minulých, kterým se může pochlubit jen málokdo.

Klepněte pro větší obrázek
Bývalý Bernieho Méďa
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků