Ecclestoneův Mercedes-Benz 540K se ocitl v dražbě

Luxusní historický roadster Mercedes-Benz 540K patřící známému šéfovi Formule 1 Berniemu Ecclestoneovi byl v Londýně vydražen za neuvěřitelných 3,9 milionu £ (cca. 175 mil. Kč). Další velmi zajímavý fakt je ten, dražba tohoto vozu trvala jen 15 minut a nový majitel pochopitelně zůstává v anonymitě. Tato dražba tak zařadila mezi nejúspěšnější, protože kromě tohoto vozu se rozhodovalo i o dalších čtyřiceti převážně historických vozech o celkové hodnotě přibližně 15 milionů £.

Mercedes-Benz 540K, nejlépe vydražený kousek, se vyráběl v roce 1936 a v té době měl hodnotu přibližně jako průměrný Ford. Vyrobeno bylo pouze 26 exemplářů, a tak se může řadit mezi skutečné unikáty dob minulých, kterým se může pochlubit jen málokdo.

Klepněte pro větší obrázek
Bývalý Bernieho Méďa
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků