Ecclestone zřejmě přijde o post šéfa Formule 1

Williams: druhým jezdcem bude Pizzonia nebo Heidfeld - Sauber úspěšně spustil moderní superpočítač s označením Albert - Silverstone nakonec bude v programu GP - Bernie Ecclestone prohrál v Londýně soudní spor a možná tak přijde o vlastnictví Formule 1.
Ecclestone zřejmě přijde o post šéfa Formule 1

Williams už vyřadil se seznamu na druhého závodního jezdce jméno Davida Coultharda a nyní se o post poperou Nick Heidfeld a Antonio Pizzonia. Mělo by se rozhodnou během tohoto víkendu, kdy se Pizzonia posadí do jednoho kokpitu a Heidfeld do druhého. Kdo bude mít lepší časy, pojede příští rok. Existují i jisté spekulace o tom, že i kdyby Heidfeld neuspěl, dostane u Williamsu post testovacího jezdce.

***

Sauber jde vývojově hodně dopředu. Pro testování monopostů byl postaven aerodynamický tunel a v poslední době také úspěšně spustili superpočítač s kódovým označením Albert. Počítač byl postaven společností Dalco a sestává z 530 šedesátičtyřbitových procesorů AMD Opteron. Momentálně se jedná  o jeden z nejvýkonnějších počítačů nejen ve Formuli 1, ale i v celém automobilovém průmyslu, protože dokáže vykonat 2 332 miliard operací za sekundu.

***

Anglický okruh Silverstone zůstává v programu Grand Prix pro další roky. Velké boje mezi majiteli okruhu a šéfem Formule 1 Bernie Ecclestonem nakonec skončili vzájemnou domluvou a souhlasem, že se GP Velké Británie pojede i v dalších letech. Na jakou dobu je podepsána smlouva, to média zatím neví.

***

Rakouský okruh A1 Ring přerušil přestavbu, kterou měl na starosti koncern Red Bull. Po podpisu smlouvy o koupi stáje Jaguar se vedení Red Bullu zdál rozpočet 700 miliónů eur na přestavbu zbytečně mnoho. Sám majitel nápojové firmy, pan Mateschnitz, řekl: „Já nepotřebuji trať, na které nebudou Formule 1 závodit.“

***

Bernie Ecclestone prohrál v Londýně soudní spor s trojicí bank, jejichž společnost Speed Investments vlastní 75 % firmy SLEC a poslední čtvrtinový podíl patří Ecclestoneovi. Firma SLEC vlastní komerční práva na Formuli 1 a je majitelem Formula One Holdings (FOC), včetně výkoného výboru. Spor byl v tom, že Ecclestone sám dosadil do výkoného výboru své dva ředitele a banky tak ztratily kontrolu nad seriálem Formule 1. Vrchní londýnský soud označil dosazení ředitelů do výboru jako neplatné a nové dosazení by mělo být jen pod taktovkou  bank. Pokud se tak stane a Ecclestone se proti rozsudku neodvolá, ztratí po 25 letech vliv a kontrolu nad celou automobilovou soutěží Formule 1.

***

Podle výsledků ankety v prestižním automobilovém časopisu Autosport byl za letošní sezónu nejlepším jezdcem domácí Jenson Button. Sám výherce se hodně divil, že na prvním postu nestanul Michael Schumacher. Loni tuhle anketu vyhrál Kolumbijec Juan Pablo Montoya.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků