Dvouspojkové automaty se vyrábí nově na Slovensku

Automatickou převodovku DSG zná dnes asi každý. První produkční automat se dvěma spojkami odstartoval novou éru automatů.

Na Slovensku byla v uplynulých dnech dokončena výstavba nového závodu společnosti Getrag, tedy jednoho z lídru oboru. V novém závodě se budou vyrábět převodovky této společnosti s označením Powershift. Nic vám to neříká?

Powershift je dvouspojkový automat z dílny automobilky Ford a jde tedy o stejný typ jako DSG. Nová převodovka bude určena jak pro vlastní modely Fordu, tak i pro další dceřiné automobilky jako je Volvo a také pro Mitsubishi. Nový automat by se pak měl na trhu objevit v první polovině příštího roku.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků