Dvouspojkové automaty se vyrábí nově na Slovensku

Automatickou převodovku DSG zná dnes asi každý. První produkční automat se dvěma spojkami odstartoval novou éru automatů.

Na Slovensku byla v uplynulých dnech dokončena výstavba nového závodu společnosti Getrag, tedy jednoho z lídru oboru. V novém závodě se budou vyrábět převodovky této společnosti s označením Powershift. Nic vám to neříká?

Powershift je dvouspojkový automat z dílny automobilky Ford a jde tedy o stejný typ jako DSG. Nová převodovka bude určena jak pro vlastní modely Fordu, tak i pro další dceřiné automobilky jako je Volvo a také pro Mitsubishi. Nový automat by se pak měl na trhu objevit v první polovině příštího roku.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků