Dvouspojkové automaty se vyrábí nově na Slovensku

Automatickou převodovku DSG zná dnes asi každý. První produkční automat se dvěma spojkami odstartoval novou éru automatů.

Na Slovensku byla v uplynulých dnech dokončena výstavba nového závodu společnosti Getrag, tedy jednoho z lídru oboru. V novém závodě se budou vyrábět převodovky této společnosti s označením Powershift. Nic vám to neříká?

Powershift je dvouspojkový automat z dílny automobilky Ford a jde tedy o stejný typ jako DSG. Nová převodovka bude určena jak pro vlastní modely Fordu, tak i pro další dceřiné automobilky jako je Volvo a také pro Mitsubishi. Nový automat by se pak měl na trhu objevit v první polovině příštího roku.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků