Dvoudveřový Jeep Wrangler v Evropě skončí. Bez hybridu zde nemá budoucnost

O krátkou verzi je menší zájem, hlavně ale neumožňuje zástavbu plug-in hybridního ústrojí.

Kvůli přísným emisním normám zmizí z evropské trhu další model. Automotive News Europe přichází s informacemi, že Jeep Wrangler s dvoudveřovou karoserií nakonec zcela opustí Evropu, jelikož se nedočká plug-in hybridní techniky. Zatímco prostornější čtyřdveřový Wrangler už dorazil i do Česka v elektrifikované variantě 4xe, pro kratší model tuto techniku Jeep neplánuje.

Jeep Wrangler dostal paket Xtreme Recon. Do těžkého terénu může přímo z fabriky

Jeep Wrangler dostal paket Xtreme Recon. Do těžkého terénu může přímo z fabriky

S flotilovými emisemi nyní bojuje i Jeep, který dle publikace plánuje od příštího roku Wrangler nabízet v Evropě pouze jako plug-in hybrid. Dvoudveřová specifikace off-roadu se pak elektrifikovaného ústrojí nedočká, jelikož krátký rozvor konstrukčně neumožňuje jeho zástavbu. Tuto informaci již potvrdil i mluvčí Jeepu.

Ostatně na některých evropských trzích, například ve Francii, již byla dvoudveřová varianta Wrangleru stažena z nabídky. V neprospěch kratšího modelu mluví také čísla prodejů v Evropě – dvoudveřovou specifikaci volí dle statistik JATO Dynamics jen 30 % zákazníků. Výjimkou je údajně trh Velké Británie, kde se budou nadále prodávat i spalovací varianty Wrangleru v obou karosářských verzích.

TEST Jeep Compass 1.3 GSE 80th Anniversary: K městu zády, ale stylově

TEST Jeep Compass 1.3 GSE 80th Anniversary: K městu zády, ale stylově

O plug-in hybridním Wrangleru 4xe jsme už psali dříve. Stačí připomenout, že využívá dvoulitrový čtyřválec ve spolupráci se dvěma elektromotory. Kombinovaný výkon ústrojí činí 280 kW (381 koní) a dosahuje 637 N.m točivého momentu. Baterie má kapacitu 17 kWh. V čistě elektrickém režimu ujede off-road až 50 km. V Česku startuje Jeep Wrangler 4xe na částce 1.619.300 Kč.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků