Dva jednou ranou! Husa srazila motorkáře ve 180 km/h na okruhu

Srážky se zvěří jsou pro motorkáře ve vysokých rychlostech nebezpečné, i když jde třeba i o větší hmyz. A co teprve husa...

Když jedete na motorce opravdu rychle po uzavřeném okruhu, cítíte se určitě bezpečněji, než za plného provozu. Je to jen na vás a na vašem stroji. Jenže i to může být mylnou představou. Určitě nepřemýšlíte nad tím, že vám a vašemu kolegovi před vámi do cesty vletí dvě husy.

To se stalo jezdcům na australském okruhu Phillipe Island. Incident natočili na kameru přidělanou na helmě. Při výjezdu to bylo jasně rozdané. Dva motorkáři, dvě husy. Ke střetu došlo jen v případě prvního motorkáře a druhé husy. Velký pták jezdce dokázal natolik rozhodit, že shodil i kolegu za sebou.

Sám za tmy v divočině: Youtuberovi shořel Jeep 50 kilometrů od civilizace

Sám za tmy v divočině: Youtuberovi shořel Jeep 50 kilometrů od civilizace

Ten minul zadní kolo motocyklu jedoucího před ním jen velmi těsně. To vše v rychlosti kolem 180 kilometrů za hodinu. Celá srážka se odehrála tak rychle, že jistě oceníte i přiložený záběr. Není známo, jestli došlo k vážnějším zraněním. Motocykly však zcela jistě poškozeny byly. Trefený motorkář však dle videa nehodu ustál na kolech.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků