Dva jednou ranou! Husa srazila motorkáře ve 180 km/h na okruhu

Srážky se zvěří jsou pro motorkáře ve vysokých rychlostech nebezpečné, i když jde třeba i o větší hmyz. A co teprve husa...

Když jedete na motorce opravdu rychle po uzavřeném okruhu, cítíte se určitě bezpečněji, než za plného provozu. Je to jen na vás a na vašem stroji. Jenže i to může být mylnou představou. Určitě nepřemýšlíte nad tím, že vám a vašemu kolegovi před vámi do cesty vletí dvě husy.

To se stalo jezdcům na australském okruhu Phillipe Island. Incident natočili na kameru přidělanou na helmě. Při výjezdu to bylo jasně rozdané. Dva motorkáři, dvě husy. Ke střetu došlo jen v případě prvního motorkáře a druhé husy. Velký pták jezdce dokázal natolik rozhodit, že shodil i kolegu za sebou.

Sám za tmy v divočině: Youtuberovi shořel Jeep 50 kilometrů od civilizace

Sám za tmy v divočině: Youtuberovi shořel Jeep 50 kilometrů od civilizace

Ten minul zadní kolo motocyklu jedoucího před ním jen velmi těsně. To vše v rychlosti kolem 180 kilometrů za hodinu. Celá srážka se odehrála tak rychle, že jistě oceníte i přiložený záběr. Není známo, jestli došlo k vážnějším zraněním. Motocykly však zcela jistě poškozeny byly. Trefený motorkář však dle videa nehodu ustál na kolech.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků