Dva jednou ranou! Husa srazila motorkáře ve 180 km/h na okruhu

Srážky se zvěří jsou pro motorkáře ve vysokých rychlostech nebezpečné, i když jde třeba i o větší hmyz. A co teprve husa...

Když jedete na motorce opravdu rychle po uzavřeném okruhu, cítíte se určitě bezpečněji, než za plného provozu. Je to jen na vás a na vašem stroji. Jenže i to může být mylnou představou. Určitě nepřemýšlíte nad tím, že vám a vašemu kolegovi před vámi do cesty vletí dvě husy.

To se stalo jezdcům na australském okruhu Phillipe Island. Incident natočili na kameru přidělanou na helmě. Při výjezdu to bylo jasně rozdané. Dva motorkáři, dvě husy. Ke střetu došlo jen v případě prvního motorkáře a druhé husy. Velký pták jezdce dokázal natolik rozhodit, že shodil i kolegu za sebou.

Sám za tmy v divočině: Youtuberovi shořel Jeep 50 kilometrů od civilizace

Sám za tmy v divočině: Youtuberovi shořel Jeep 50 kilometrů od civilizace

Ten minul zadní kolo motocyklu jedoucího před ním jen velmi těsně. To vše v rychlosti kolem 180 kilometrů za hodinu. Celá srážka se odehrála tak rychle, že jistě oceníte i přiložený záběr. Není známo, jestli došlo k vážnějším zraněním. Motocykly však zcela jistě poškozeny byly. Trefený motorkář však dle videa nehodu ustál na kolech.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus ES 300h

Přicházím k pětimetrové japonské limuzíně za necelé dva miliony korun. V nabídce má pouze jeden motor a jednu převodovku. Má Lexus ES 300h ve své třídě co nabídnout?

dnes | Vladimír Kadera | 41 příspěvků
Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 47 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků