Duramax 4,5 V8, čistý nafťák pro Američany

Koncern General Motors představil nový naftový osmiválec Duramax o objemu 4,5 l, který bude určen pro velké vozy koncernu jako je Hummer H2, nebo Chevrolet Silverado.

Osmiválcový agregát o objemu 4,5 l bude disponovat výkonem 231 kW (310 k) a točivým momentem 705 Nm. Jeho hlavní předností budou ale velmi nízké emise. Proti současným konkurenčním motorům bude mít daleko větší účinnost spalování, což se podepíše na nižší spotřebě a hlavně na nižších emisích.

Ty jsou u tohoto motoru prý tak nízké, že dokáži plnit i ty nejpřísnější americké limity a navíc již s předstihem dvou let dokáže plnit ty budoucí. Konkrétní čísla ale neznáme, agregát bude navíc i přes nynější představení do produkce uveden nejdříve za dva roky.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků