Duramax 4,5 V8, čistý nafťák pro Američany

Koncern General Motors představil nový naftový osmiválec Duramax o objemu 4,5 l, který bude určen pro velké vozy koncernu jako je Hummer H2, nebo Chevrolet Silverado.

Osmiválcový agregát o objemu 4,5 l bude disponovat výkonem 231 kW (310 k) a točivým momentem 705 Nm. Jeho hlavní předností budou ale velmi nízké emise. Proti současným konkurenčním motorům bude mít daleko větší účinnost spalování, což se podepíše na nižší spotřebě a hlavně na nižších emisích.

Ty jsou u tohoto motoru prý tak nízké, že dokáži plnit i ty nejpřísnější americké limity a navíc již s předstihem dvou let dokáže plnit ty budoucí. Konkrétní čísla ale neznáme, agregát bude navíc i přes nynější představení do produkce uveden nejdříve za dva roky.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků