Dunlop uvádí novou zimní pneumatiku pro hnané nápravy tahačů

Dunlop, jeden z předních výrobců pneumatik pro nákladní vozidla, uvádí pneumatiku Dunlop SP462, zcela novou zimní pneumatiku pro hnané nápravy tahačů. Ta nabízí větší bezpečnost, lepší záběrové vlastnosti a prodlouženou životnost.

Výroba pneumatiky byla právě zahájena a na trhu se objeví včas před letošní zimní sezonou. Dunlop SP462 v nabídce nahrazuje starší typy pneumatik Dunlop SP050 a SP080. V porovnání s nimi se může pochlubit vylepšenými záběrovými vlastnostmi na sněhu a zledovatělém povrchu, a překonává je i v dalších kritériích. Pneumatika Dunlop SP462 představuje novou generaci zimních pneumatik a je k dispozici v široké škále rozměrů. Směs běhounu, jeho design a konstrukce jsou zcela nové a optimalizované pro ekonomičnost a výkonnost s ohledem na všechny aspekty zimního provozu.

Kombinací tvaru dezénu s novou směsí bylo dosaženo extrémně dobré trakce a záběrových vlastností na sněhem a ledem pokrytých cestách. Speciální, vzájemně uzamykatelné záběrové hrany nabízejí výbornou směrovou stabilitu a lepší ovládání. Otevřené figury dezénu v ramenní oblasti naopak optimalizují záběr v blátě a ve sněhu. Směs běhounu a jeho tvar se rovněž podepisují na vysokém kilometrovém výkonu pneumatiky,omezují riziko oddělení běhounu od kostry na konci životnosti pláště a v neposlední řadě se podílejí na dobré odolnosti proti zachycování kamenů v běhounu. Robustní konstrukce kostry je vysoce odolná proti poškození a její vylepšená geometrie je vhodná k prořezávání a protektorování dezénu.

Dunlop SP462 je k dispozici v následujících rozměrech:

- 315/80 R22.5
- 295/80 R22.5
- 315/70 R22.5
- 12 R22.5

Pneumatika Dunlop SP462 je navržena k použití v kombinaci s pneumatikou SP362 na řízených nápravách, jenž byla představena loni. Byla to první zimní pneumatika nové generace, která vykazuje vynikající vlastnosti za nízkých teplot a na mokrých zimních vozovkách. Pneumatika SP362 je také vhodná k prořezávání a protektorování.

Tyto a celá řada dalších pneumatik Dunlop jsou k dispozici u všech prodejců pneumatik Dunlop, kteří navíc zabezpečují plný servis nákladním dopravcům.

Značka Dunlop a tahače

Dunlop je jedním z předních světových výrobců pneumatik, který vyvíjí, vyrábí a prodává pneumatiky pro osobní vozy, užitkové automobily i motocykly.

Dunlop nabízí sortiment více než 130 různých typů pneumatik pro užitkové vozy, které jsou vhodné pro těžké nákladní automobily, autobusy a autokary. Pneumatikami Dunlop standardně vybavují své nové vozy přední světoví výrobci automobilů, včetně značek Audi, BMW, Citroen, Honda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel/Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen.

Více informací o značce Dunlop najdete na webových stránkách: www.dunlop.cz 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků