Dunlop uvádí novou zimní pneumatiku pro hnané nápravy tahačů

Dunlop, jeden z předních výrobců pneumatik pro nákladní vozidla, uvádí pneumatiku Dunlop SP462, zcela novou zimní pneumatiku pro hnané nápravy tahačů. Ta nabízí větší bezpečnost, lepší záběrové vlastnosti a prodlouženou životnost.

Výroba pneumatiky byla právě zahájena a na trhu se objeví včas před letošní zimní sezonou. Dunlop SP462 v nabídce nahrazuje starší typy pneumatik Dunlop SP050 a SP080. V porovnání s nimi se může pochlubit vylepšenými záběrovými vlastnostmi na sněhu a zledovatělém povrchu, a překonává je i v dalších kritériích. Pneumatika Dunlop SP462 představuje novou generaci zimních pneumatik a je k dispozici v široké škále rozměrů. Směs běhounu, jeho design a konstrukce jsou zcela nové a optimalizované pro ekonomičnost a výkonnost s ohledem na všechny aspekty zimního provozu.

Kombinací tvaru dezénu s novou směsí bylo dosaženo extrémně dobré trakce a záběrových vlastností na sněhem a ledem pokrytých cestách. Speciální, vzájemně uzamykatelné záběrové hrany nabízejí výbornou směrovou stabilitu a lepší ovládání. Otevřené figury dezénu v ramenní oblasti naopak optimalizují záběr v blátě a ve sněhu. Směs běhounu a jeho tvar se rovněž podepisují na vysokém kilometrovém výkonu pneumatiky,omezují riziko oddělení běhounu od kostry na konci životnosti pláště a v neposlední řadě se podílejí na dobré odolnosti proti zachycování kamenů v běhounu. Robustní konstrukce kostry je vysoce odolná proti poškození a její vylepšená geometrie je vhodná k prořezávání a protektorování dezénu.

Dunlop SP462 je k dispozici v následujících rozměrech:

- 315/80 R22.5
- 295/80 R22.5
- 315/70 R22.5
- 12 R22.5

Pneumatika Dunlop SP462 je navržena k použití v kombinaci s pneumatikou SP362 na řízených nápravách, jenž byla představena loni. Byla to první zimní pneumatika nové generace, která vykazuje vynikající vlastnosti za nízkých teplot a na mokrých zimních vozovkách. Pneumatika SP362 je také vhodná k prořezávání a protektorování.

Tyto a celá řada dalších pneumatik Dunlop jsou k dispozici u všech prodejců pneumatik Dunlop, kteří navíc zabezpečují plný servis nákladním dopravcům.

Značka Dunlop a tahače

Dunlop je jedním z předních světových výrobců pneumatik, který vyvíjí, vyrábí a prodává pneumatiky pro osobní vozy, užitkové automobily i motocykly.

Dunlop nabízí sortiment více než 130 různých typů pneumatik pro užitkové vozy, které jsou vhodné pro těžké nákladní automobily, autobusy a autokary. Pneumatikami Dunlop standardně vybavují své nové vozy přední světoví výrobci automobilů, včetně značek Audi, BMW, Citroen, Honda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel/Vauxhall, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Seat, Škoda, Toyota a Volkswagen.

Více informací o značce Dunlop najdete na webových stránkách: www.dunlop.cz 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků