Dům na kolech nemusí být přenesený význam. Je tohle ještě karavan?

Společnost Land Ark připravila opravdu extrémní obytný vůz. V podstatě ve všech směrech.

Obytné vozy, kemping. To je životní styl, na který určitá část populace nedá dopustit. Spát v autě či na cestách se dá všelijak. Od osobních dodávek s matrací či luxusních verzí typu Mercedesu Marco Polo, přes velkokapacitní přestavby karavanů až luxusní přívěsy.

GMC 2500 HD: rekordních 229 km/h s karavanem na kouli (+ 24x foto a video)

GMC 2500 HD: rekordních 229 km/h s karavanem na kouli (+ 24x foto a video)

Novinka od Land Ark působí už spíše jako dům na kolech, a to v nepřeneseném významu. Má dřevěnou konstrukci a aerodynamiku alespoň napodobuje zkosenou střechou. Měří na délku přeš 9 metrů a váží 7,5 tuny. Díky obřím rozměrům si můžete uvnitř užít malého bytu bez kompromisů.

Vstoupíte terasou s francouzským oknem. Je tu velká kuchyň se standardním dřezem, pračka se zázemím, klasická lednice či sedačka se stolem. Za dveřmi najdete i záchod a sprchu. Nic není ve zmenšené podobě, jak tomu bývá. Vyvýšena je dvoulůžková postel. Celý interiér pak přiznává dřevěnou konstrukci.

TEST Mercedes V Marco Polo Horizon: Když chcete víkend vozit s sebou

TEST Mercedes V Marco Polo Horizon: Když chcete víkend vozit s sebou

Draper, jak se model jmenuje, je připraven pro čtyři osoby. Přijde komplet na 144.900 dolarů, tedy přibližně 3,3 milionu korun. Navíc skladovky v podstatě neexistují. Musíte počkat 3 až 4 měsíce, než vám váš dům na kolech postaví.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků