Dům na kolech nemusí být přenesený význam. Je tohle ještě karavan?

Společnost Land Ark připravila opravdu extrémní obytný vůz. V podstatě ve všech směrech.

Obytné vozy, kemping. To je životní styl, na který určitá část populace nedá dopustit. Spát v autě či na cestách se dá všelijak. Od osobních dodávek s matrací či luxusních verzí typu Mercedesu Marco Polo, přes velkokapacitní přestavby karavanů až luxusní přívěsy.

GMC 2500 HD: rekordních 229 km/h s karavanem na kouli (+ 24x foto a video)

GMC 2500 HD: rekordních 229 km/h s karavanem na kouli (+ 24x foto a video)

Novinka od Land Ark působí už spíše jako dům na kolech, a to v nepřeneseném významu. Má dřevěnou konstrukci a aerodynamiku alespoň napodobuje zkosenou střechou. Měří na délku přeš 9 metrů a váží 7,5 tuny. Díky obřím rozměrům si můžete uvnitř užít malého bytu bez kompromisů.

Vstoupíte terasou s francouzským oknem. Je tu velká kuchyň se standardním dřezem, pračka se zázemím, klasická lednice či sedačka se stolem. Za dveřmi najdete i záchod a sprchu. Nic není ve zmenšené podobě, jak tomu bývá. Vyvýšena je dvoulůžková postel. Celý interiér pak přiznává dřevěnou konstrukci.

TEST Mercedes V Marco Polo Horizon: Když chcete víkend vozit s sebou

TEST Mercedes V Marco Polo Horizon: Když chcete víkend vozit s sebou

Draper, jak se model jmenuje, je připraven pro čtyři osoby. Přijde komplet na 144.900 dolarů, tedy přibližně 3,3 milionu korun. Navíc skladovky v podstatě neexistují. Musíte počkat 3 až 4 měsíce, než vám váš dům na kolech postaví.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků