Ducati uvádí skládací elektrokola. Na designu pracovalo i studio Italdesign

Tentokrát žádný mocný superbike, ale radši nové elektrokolo. Tohle je navíc skládací!

Asi vás nepřekvapí, že slavná italská značka Ducati se dnes už nebojí ani spojení jízdních kol a elektromobility. Ostatně elektrokol najdete v nabídce společnosti hned několik. Své portfolio lehčích dopravních prostředků na elektřinu teď navíc rozšiřuje řadou malých skládacích kol ve spolupráci se společností MT Distribution.

Motocykl, skútr a koloběžka v jednom? Češi s touto šíleností bodují i ve světě

Motocykl, skútr a koloběžka v jednom? Češi s touto šíleností bodují i ve světě

Malá skládací e-kola přichází hned ve třech modelech, a to jako Ducati Urban-E a Ducati Scrambler SCR-E a SCR-E Sport. V každém případě čekejte lehký hliníkový rám s jednoduchým systémem složení kola do poloviční délky, odpruženou přední vidlici a design za všechny prachy.

V případě modelu Urban-E navrhovali rám kola designéři z italského studia Italdesign. Na přídi je pak přímo do rámu zakomponováno stylové LED osvětlení. Mezi řídítky najdete LCD displej ukazující kapacitu baterie, rychlost či okolní teplotu. Baterie o kapacitě 378 Wh má v rámu kola připomínat nádrž motocyklů Ducati.

Nadšenec postavil Ducati z Lega v životní velikosti. Potřeboval 400.000 kostek

Nadšenec postavil Ducati z Lega v životní velikosti. Potřeboval 400.000 kostek

U Scramblerů Ducati zmiňuje i dojezd mezi 70 až 80 kilometry, kdy větší vzdálenost ujedete na schopnější verzi SCR-E Sport s 468 Wh baterií, která je rovněž vybavena hladkými silničními pneumatikami. Standardní SCR-E má kapacitu 374,4 Wh a dostala širší terénní pneu.

Cenovky skládacích e-kol v tiskové zprávě Ducati nezmiňuje. Určitě to ale nebude málo. Čistě s ohledem na její současnou řadu elektrokol, která začíná od 3699 eur (asi 96.000 Kč).

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička | 24 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků