Ducati Monster 696: nejnovější naháč z Itálie

Letošní motocyklová sezona je definitivně za námi, ale co do té příští? S novinkou přišlo Ducati, které trh obohatí o model Monster 696.

Představení tohoto naháče znamenalo konec veškerým spekulacím, které se šířily v mediích. Nástupce modelu Monster byl sice dlouho očekávaným kouskem, ale zároveň přinesl i jistou dávku zklamání. Nakonec jsme se jeho představení dočkali a pojďme se tedy podívat, zda je nový model skutečně krokem vpřed.

Podle slov výrobce je tělo motorky konstruováno s ohledem na co nejnižší hmotnost a co největší ergonomii, což u motocyklu této kategorie až tak podstatné není, ale pohodlí určitě potěší. Terčem kritiky se však stalo přílišné krytí motoru, které ho prý neodhaluje v celé své kráse, jak tomu bylo u předchozího modelu. Při pohledu zepředu je vidět, že motocykl oproti svému předchůdci nabral na robustnosti, zadní části pak dominuje dvojice hliníkových koncovek výfuku. Celá motorka však váží jen 163 kg a při výkonu 80 koní slibuje zajímavou dynamiku.

Jak už ze samotného názvu vyplývá, objem vzduchem chlazeného motoru je 696 kubíků a jak už bylo řečeno, poskytuje výkon rovných 80 plnokrevníků. O přesun síly z motoru na kola se stará speciální převodovka s upravenou řadící pákou APTC, která zabezpečuje přesné a hladké řazení. Zadní části dominuje dvojice hliníkových koncovek výfuku 

Jízda na takovémhle stroji pak může být skutečným zážitkem a Ducati prezentuje tento stroj jako „svatého hříšníka“, bude tomu tak?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ducati Monster 696

 

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků