Ducati Monster 696: nejnovější naháč z Itálie

Letošní motocyklová sezona je definitivně za námi, ale co do té příští? S novinkou přišlo Ducati, které trh obohatí o model Monster 696.

Představení tohoto naháče znamenalo konec veškerým spekulacím, které se šířily v mediích. Nástupce modelu Monster byl sice dlouho očekávaným kouskem, ale zároveň přinesl i jistou dávku zklamání. Nakonec jsme se jeho představení dočkali a pojďme se tedy podívat, zda je nový model skutečně krokem vpřed.

Podle slov výrobce je tělo motorky konstruováno s ohledem na co nejnižší hmotnost a co největší ergonomii, což u motocyklu této kategorie až tak podstatné není, ale pohodlí určitě potěší. Terčem kritiky se však stalo přílišné krytí motoru, které ho prý neodhaluje v celé své kráse, jak tomu bylo u předchozího modelu. Při pohledu zepředu je vidět, že motocykl oproti svému předchůdci nabral na robustnosti, zadní části pak dominuje dvojice hliníkových koncovek výfuku. Celá motorka však váží jen 163 kg a při výkonu 80 koní slibuje zajímavou dynamiku.

Jak už ze samotného názvu vyplývá, objem vzduchem chlazeného motoru je 696 kubíků a jak už bylo řečeno, poskytuje výkon rovných 80 plnokrevníků. O přesun síly z motoru na kola se stará speciální převodovka s upravenou řadící pákou APTC, která zabezpečuje přesné a hladké řazení. Zadní části dominuje dvojice hliníkových koncovek výfuku 

Jízda na takovémhle stroji pak může být skutečným zážitkem a Ducati prezentuje tento stroj jako „svatého hříšníka“, bude tomu tak?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ducati Monster 696

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků