Ducati Monster 696: nejnovější naháč z Itálie

Letošní motocyklová sezona je definitivně za námi, ale co do té příští? S novinkou přišlo Ducati, které trh obohatí o model Monster 696.

Představení tohoto naháče znamenalo konec veškerým spekulacím, které se šířily v mediích. Nástupce modelu Monster byl sice dlouho očekávaným kouskem, ale zároveň přinesl i jistou dávku zklamání. Nakonec jsme se jeho představení dočkali a pojďme se tedy podívat, zda je nový model skutečně krokem vpřed.

Podle slov výrobce je tělo motorky konstruováno s ohledem na co nejnižší hmotnost a co největší ergonomii, což u motocyklu této kategorie až tak podstatné není, ale pohodlí určitě potěší. Terčem kritiky se však stalo přílišné krytí motoru, které ho prý neodhaluje v celé své kráse, jak tomu bylo u předchozího modelu. Při pohledu zepředu je vidět, že motocykl oproti svému předchůdci nabral na robustnosti, zadní části pak dominuje dvojice hliníkových koncovek výfuku. Celá motorka však váží jen 163 kg a při výkonu 80 koní slibuje zajímavou dynamiku.

Jak už ze samotného názvu vyplývá, objem vzduchem chlazeného motoru je 696 kubíků a jak už bylo řečeno, poskytuje výkon rovných 80 plnokrevníků. O přesun síly z motoru na kola se stará speciální převodovka s upravenou řadící pákou APTC, která zabezpečuje přesné a hladké řazení. Zadní části dominuje dvojice hliníkových koncovek výfuku 

Jízda na takovémhle stroji pak může být skutečným zážitkem a Ducati prezentuje tento stroj jako „svatého hříšníka“, bude tomu tak?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ducati Monster 696

 

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky