Ducati Monster 695: ještě silnější monstrum

Ducati nahradí svůj známý naked bike Monster 620 novější verzí s továrním označením Monster 695. Hlavním rozdílem je nový, vzduchem chlazený, motor se zvětšeným zdvihovým objemem, který disponuje výkonem 53,7 kW (73 k).
Ducati Monster 695: ještě silnější monstrum

Známý italský výrobce motocyklů, firma Ducati, na svých internetových stránkách představila novou tvář populárního naháče (naked bike), model Monster 695. Nová generace základní verze Monsteru bude při své celkové suché hmotnosti 168 kg opět oblíbeným jednostopým vozidlem pro horlivé začátečníky, něžné pohlaví i pro zkušené jezdce a větrem ošlehané bikery.

Jak už z typového označení vyplývá, Monster dostane motor se sevřením válců s úhlem 90 stupňů (L2) o objemu 695 ccm. Celkový výkon povyskočí o 10 koní na 53,7 kW (73 k) při 8 500 ot/min a maximální kroutící moment se zvýší z původních 56 Nm na 62 Nm v 6 750 ot/min. Nový agregát bude mít sportovnější nádech a bez problémů bude plnit emisní normy euro 3.

Co se týče změn designu nového Monsteru, vizuálně si pozorovat všimne absence předního malého štítku. Pro větší komfort při jízdě budou i nepatrně širší řídítka a lehce modifikovaná pozice jezdce. Nový motocykl Ducati Monster 695 bude se bude prodávat od přelomu dubna a května letošního roku.


Ducati Monster 695

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků