Ducati Hypermotard: ostrá chilli paprička

V současné době je třída motardů na vzestupu a řada výrobců motorek na to pružně reaguje rozšířením nabídky. Ducati představilo model Hypermotard jako koncept již loni na podzim, ale poslední zprávy hovoří pro bikery kladně: bude z toho sériovka!
Ducati Hypermotard: ostrá chilli paprička

Ducati Hypermotard exceloval loni na výstavě EICMA v Miláně, když mu Asociace motocyklových designérů přiřkla první místo za nejlepší design. Buďme upřímní, Hypermotard se svým trubkovým rámem, červeným zobákem a výfuky, co vypadají jako rakety země-vzduch, zaujme širokou veřejnost a i přes předpokládanou vyšší cenu bude určitě prodejním hitem.

A nejde jen o design. Konkurence v podobě KTM 950 Super Enduro nebo BMW HP2 se bude otřásat v základech, protože Hypermotard má špičkovou technologii. Motocykl pohání litrový dvouválec se sevřením válců 90 stupňů (L2) s desmodromickým rozvodem a dvěma svíčkami na válec. Agregát disponuje výkonem 73,5 kW (100 k), což je k celkové suché hmotnosti 175 kg více než zajímavé. Funbike jak vyšitý, pofrčí po zadním, po předním, ale i při jízdě po dvou je za ním každý otočí.

Předeslaná výborná technologie se odráží i v odpružení a brzdách. Vpředu je vidlice Marzocchi s průměrem 50 mm a kotoučem o průměru 320 mm s radiálním třmenem od firmy Brembo; vzadu je centrální tlumič Öhlins, jednoramenná kyvná vidlice a kotouč o průměru 240 mm.

Při pohledu na fotky musí každému bikerovi plesat srdce a dobrá zpráva oběhla média: vedení Ducati na základě kladných reakcí rozhodlo, že Hypermotard půjde do sériové výroby. Novinky se můžeme dočkat na jaře příštího roku.


Ducati Hypermotard

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků