Držte se pevně, Kia chystá mohutnou ofenzívu

Kia, dceřiná společnost korejského Hyundaie, hodlá v následujících třech letech zvýšit své prodeje na 550 000 vozů ročně, což bude téměř dvojnásobek dnešního stavu. Ve Franfurtu to oznámil šéf pro Evropu, Jean Charles Lievens.

Základem pro zvýšení prodeje bude nový závod na Slovensku, který bude od roku 2007 produkovat 300 000 vozů ročně. Z počátku se zde bude vyrábět malý kompaktní vůz, který posléze doplní i menší terénní vozidla. Již tento rok Kia prodá o 58% více vozů, než v roce loňském a stane se tak nejrychleji rostoucí firmou na automobilovém trhu v EU. Od příštího roku tak bude Kia prodávat stejné a postupně i větší množství vozů, než usazené tradiční značky jako je Volvo, Mazda nebo Honda. V poslední době lze pozorovat velký nárůst prodejů vozů v Evropě hlavně u asijských značek, kdežto evropské vozy více či méně stagnují.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků