Držte se pevně, Kia chystá mohutnou ofenzívu

Kia, dceřiná společnost korejského Hyundaie, hodlá v následujících třech letech zvýšit své prodeje na 550 000 vozů ročně, což bude téměř dvojnásobek dnešního stavu. Ve Franfurtu to oznámil šéf pro Evropu, Jean Charles Lievens.

Základem pro zvýšení prodeje bude nový závod na Slovensku, který bude od roku 2007 produkovat 300 000 vozů ročně. Z počátku se zde bude vyrábět malý kompaktní vůz, který posléze doplní i menší terénní vozidla. Již tento rok Kia prodá o 58% více vozů, než v roce loňském a stane se tak nejrychleji rostoucí firmou na automobilovém trhu v EU. Od příštího roku tak bude Kia prodávat stejné a postupně i větší množství vozů, než usazené tradiční značky jako je Volvo, Mazda nebo Honda. V poslední době lze pozorovat velký nárůst prodejů vozů v Evropě hlavně u asijských značek, kdežto evropské vozy více či méně stagnují.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků