Držte se pevně, Kia chystá mohutnou ofenzívu

Kia, dceřiná společnost korejského Hyundaie, hodlá v následujících třech letech zvýšit své prodeje na 550 000 vozů ročně, což bude téměř dvojnásobek dnešního stavu. Ve Franfurtu to oznámil šéf pro Evropu, Jean Charles Lievens.

Základem pro zvýšení prodeje bude nový závod na Slovensku, který bude od roku 2007 produkovat 300 000 vozů ročně. Z počátku se zde bude vyrábět malý kompaktní vůz, který posléze doplní i menší terénní vozidla. Již tento rok Kia prodá o 58% více vozů, než v roce loňském a stane se tak nejrychleji rostoucí firmou na automobilovém trhu v EU. Od příštího roku tak bude Kia prodávat stejné a postupně i větší množství vozů, než usazené tradiční značky jako je Volvo, Mazda nebo Honda. V poslední době lze pozorovat velký nárůst prodejů vozů v Evropě hlavně u asijských značek, kdežto evropské vozy více či méně stagnují.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků