Druhá etapa elektronického mýta se zřejmě zpozdí

I když do ohlášeného termínu spuštění druhé etapy elektronického mýta zbývá téměř tři čtvrtě roku, již nyní se ozývají hlasy ze strany státu i společnosti Kapsch, že termín 1. 1. 2008 zřejmě nebude splněn.

Podobnou situaci jsme zažili již před rokem, tedy před spuštěním první etapy mýta. Tehdy se také zdálo, že se termín nedá stihnout a nakonec vše dopadlo podle představ dodavatele a mýto bylo 1. 1. 2007 spuštěno

V současnosti je ovšem situace jiná. Zpoždění není způsobeno zpochybněním tendru, ale proto, že doposud nebyly jasně specifikovány podmínky pro technické zajištění druhé etapy. Není určeno, kde se bude na silnicích prvních tříd vybírat současným elektronickým mýtem a kde satelitním, a jaké budou podíly těchto technologií. Důvodem této neúplnosti je váhání ze strany ministerstva dopravy, které v tom samo ještě nemá jasno.

V této chvíli se také zvažuje, že druhá etapa by se rozdělila na dvě části. První by obsahovala vybudování mikrovlnného systému na části silnic první třídy a také vybudování kontrolních bran na silnicích, kde se bude vybírat satelitním způsobem. Poté doplní tento systém mýto satelitní, což již bude jen detail ve výstavbě, protože celý systém bude již připraven na svou hybridní funkčnost.

Uvidíme, jak to celé dopadne. Rozladění mnohých nad vším, co se týká současného a chystaného budoucího systému výkonového zpoplatnění českých silnic a dálnic, dá ale momentální situace těžko zapomenout...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků