Drtivá většina řidičů v Česku nedodržuje povolenou rychlost. Národní den beze spěchu upozorní na tragické následky

14 komentářů

Jiří Rektorys
3. dubna • 8:54

Také mě baví šlápnout na plyn a pořádně si jízdu užít. Nikdy to ale nesmí být jízda, která může být komukoliv jinému nepříjemná, jinými slovy, musím být na silnici sám. Nesmí se stát, že bych kohokoliv stresoval. Pokud někoho nemůžu předjet, držím si dvouvteřinový odstup. A že někdo jede pomaleji než je limit? Může k tomu mít důvod, do kterého mi nic není, třeba veze dítě, kterému se v autě dělá špatně. Nemůžu se na nikoho zlobit, že jede pomaleji, než by to mně vyhovovalo.

Attog_is_back
3. dubna • 10:59

Ano, Anglicani tomu rikaji spirited driving. Uzit si jizdu, kdyz je to bezpecne. Je to o vyhodnoceni rizika vs zabavy. Pokud riziko prevazuje, tak proste jedu pomalu. Na nikoho se netlacim, nevim, co udela ten predemnou, musim mit cas reagovat. Sam nezdrzuju mam rad rychlou jizdu a umim si ji uzit, kdyz to jde. Kdyz to nejde, tak necham jet ostatni, pokud je mozne. Ale nesnasim, kdyz se na me na mizerny okresce uprostred lesni polosilnice nalepi nejaky mistni pako v rozpadly ochcavce co mu tahne vocpodu, kdyz kvalita vozovky, ani rozhled neumoznuje bezpecne rychle jezdeni.

Miyšák
3. dubna • 7:57

Tak ještě že na tu rychlost dbá jen 1 z 10, ono toho chorobného dodržovače stačí potkat jednoho a je za ním nekonečná kolona. Rychlost za žádné nehody nemůže, může za ně řidič a nepozornost. Na tyhle žvásty jsem už alergický. Když jede člověk s rozumem a předvídavostí, je rychlost bezpředmětná. Všechno jsou to jen záminky, jak normálním řidičům co nejvíc znepříjemnit život. Evropská svoloč autům nepřeje a pomalu je považuje za nástroj ďábla.

Hlinda
3. dubna • 6:00

Nedodržení povolené rychlosti není nejčastější příčinou nehod. Je to tuším čtvrté.
Každopádně je třeba zmínit také B, a to řidiče co jezdí na 90ce 70. V obci na 50ce 30. Na dalnici 100 v prostředním pruhu. Atd.

smějící se bestie 2
3. dubna • 6:05

A jsou za to málem chváleni, místo za tu dálnici - pokutováni !

colle88
2. dubna • 19:55

rychlost sama o sobě není problém, obecně je problém rychlost vedle ostatních spolujezdců při předjíždění či nedání přednosti apod, když jedete po dálnicic a nikde není žádné auto, rychlost 150 mi nepřijde problém.. pokud je ale poblíž auto s rodinou, je vhodné jet i 90/100km/h, jenže to je o tom, jak je člověk vyježděný atp. mladí řidiči jsou obecně největším problémem, myslí si, že jim patří silnice většinou s plečkou nebo oktávkou... poté řidiči určitých nemeckých ojetých aut... to je diagnoza na celý život většinou...

audis
2. dubna • 19:55

Kolik jste naměřili, že je ta drtivá většina? A jak jste to měřili? Zase medyjální masáž. Psát takové laciné výmysly je stejně jednoduché jako vybírat pokuty za rychlost, kde ničemu nehrozí.

smějící se bestie 2
2. dubna • 19:47

Je i mnoho těch, kteří nejsou schopni jezdit povolenou rychlostí i těch co jezdí stylem - jedu JÁ, nějaká ohleduplnost, plynulost provozu - nezájem !

Dřevo Levně
4. dubna • 14:52

Žiješ ve starejch časech: plynulost byla bolševickej vynález, hlavní kriterium je dycky bezpečnost. O stavu myšlení řady řidičů svědčí příspěvky nademnou. Pánové nezvládáte ego a ani o tom nevíte.

petr r. (petrumr)
2. dubna • 17:30

doufám, že si to přečetli paka, co jim nestačí maximálka 160 u aut a díky, že nejezdí do polska. Tady policie nic nedělá, kdyby aspoň jejich vedoucí jezdil po polsku, kde 50 a 70 v obci se dodržuje, ale co chceš po někom co nemá občanku.

colle88
2. dubna • 19:55

takovým je to bohužel uplně jedno

smějící se bestie 2
2. dubna • 19:44

Dávat zrovna Poláky za vzor ?

petr r. (petrumr)
2. dubna • 20:00

počkéj, oni jezdí v Polsku blbě? Já tam jezdím na dovolený a mám přehled.

smějící se bestie 2
2. dubna • 21:11

Tak to zkus pravidelně každý týden a i v noci.

Doporučujeme

Články odjinud