Drsný crash test ukázal, co vám hrozí, když v dodávce vezete paletu tvarovek

Crash test provedla švýcarská společnost Dynamic Test Center. Paleta tvarovek se po nárazu změnila v obří projektil.

Vedle standardních nárazových testů vídáme občas i ty velmi netradiční. Jsou to spíše pokusy, ale o to blíže jsou reálným situacím. Jak létá nepřipoutaná posádka z kutálejícího se vozu, jste už určitě viděli, ale viděli jste, jak může dopadnout nárazový test plně naložené dodávky?

Děsivé video vás naučí se v autě poutat. Posádka vylétla z vozu jako dělové koule

Děsivé video vás naučí se v autě poutat. Posádka vylétla z vozu jako dělové koule

Jeden takový nárazový test udělali před lety ve švýcarském Dynamic Test Center. Do Mercedesu Vito první generace naložili paletu betonových tvarovek, přikurtovali a poslali v rychlosti 50 km/h do zdi. Samozřejmě, že se i provázaný a uchycený náklad změnil v projektil.

Jakmile se Vito dotklo zdi, začalo se necelých osm metráků na paletě hrnout dopředu, jako by bylo na kolejích. Po skončení nárazu byla polovina nákladu v prostoru pro posádku a řidič byl nalisovaný do volantu. Vázání sice jakž takž vydrželo, ale kurty se utrhly téměř ihned.

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Podobný test už jste dost možná viděli, přece jenom je to už docela starší záležitost. Pokud ne, tak tady ho máte. Pokud byste si z něj měli něco odnést, tak určitě to, že velký a těžký náklad do malé dodávky prostě nepatří. Od toho jsou vozíky. Pro instalatéry a elektrikáře jsou malé dodávky fajn, ale na „zedničinu“ to chce něco většího, ideálně pořádný valník, který vám po nárazu sice zničí dodávku, ale páteř nejspíš nechá v klidu.

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 59 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků