Drsnější Seat Ateca jste zřejmě neviděli. Tohle není auto pro slečinky!

Nazout si holinky, do ruky vzít pušku a vyrazit na lov v Seatu Ateca. Nemožné? Tak čtěte dál...

Vozy SUV se v současnosti prodávají skvěle. Jejich revírem je ale většinou město a na nezpevněnou cestu s nimi majitelé vyrazí jen zřídka. Patří k nim i Seat Ateca, španělský bratranec Škody Karoq. Pokud ale toužíte po terénním dobrodružství, i v něm máte nyní možnost.

Cupra už není nejsilnější Atecou. U ABT přidali další 50 koní!

Cupra už není nejsilnější Atecou. U ABT přidali další 50 koní!

Lucemburský dealer Seatu se spojil s německým úpravcem JE Design, který se specializuje na Seaty. Společně si položili otázku: „Co kdyby někdo chtěl s Atecou opravdu do terénu?“ Odpověď se jmenuje All Terrain a vychází z Atecy ve výbavě Xcellence. Tu byste na první pohled ale poznali jen těžko, výsledek totiž vypadá jako expediční speciál z Jurského parku.

Robustnější vzhled je pokryt zelenou barvou Khaki Matt. Spodek auta je oplechován, aby se zamezilo poškození podvozkových částí. Pro lepší průchodnost terénem se zvedla výška vozu o 30 milimetrů a blatníky jsou rozšířeny o 35 milimetrů. Osmnáctipalcová kola z lehké slitiny nahradily skromnější „šestnáctky“, ovšem nazuté do terénních pneumatik.

Ostrá Cupra Ateca má českou cenu. S Kodiaqem RS v tomto směru vede boj

Ostrá Cupra Ateca má českou cenu. S Kodiaqem RS v tomto směru vede boj

Pod kapotou je motor 2.0 TDI s výkonem 190 koní. Ten se dodává s pohonem 4x4, který je pro radovánky v blátě samozřejmě potřeba. Pro lepší zvukový projev slouží nový výfukový systém, který je zakončen čtveřicí nerezových koncovek.

Navíc se nemusíte bát vyrazit ani v noci. O dostatek světla se stará LED světelná rampa na střeše. O interiéru žádné informace nemáme, ale podle všeho by tam mělo zůstat vše při starém. Cenu také zatím nevíme. Víme ale, že první kusy vzniknou ještě do konce roku a jsou dokonce posvěceny od německé STK.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků