Drsnější Seat Ateca jste zřejmě neviděli. Tohle není auto pro slečinky!

Nazout si holinky, do ruky vzít pušku a vyrazit na lov v Seatu Ateca. Nemožné? Tak čtěte dál...

Vozy SUV se v současnosti prodávají skvěle. Jejich revírem je ale většinou město a na nezpevněnou cestu s nimi majitelé vyrazí jen zřídka. Patří k nim i Seat Ateca, španělský bratranec Škody Karoq. Pokud ale toužíte po terénním dobrodružství, i v něm máte nyní možnost.

Cupra už není nejsilnější Atecou. U ABT přidali další 50 koní!

Cupra už není nejsilnější Atecou. U ABT přidali další 50 koní!

Lucemburský dealer Seatu se spojil s německým úpravcem JE Design, který se specializuje na Seaty. Společně si položili otázku: „Co kdyby někdo chtěl s Atecou opravdu do terénu?“ Odpověď se jmenuje All Terrain a vychází z Atecy ve výbavě Xcellence. Tu byste na první pohled ale poznali jen těžko, výsledek totiž vypadá jako expediční speciál z Jurského parku.

Robustnější vzhled je pokryt zelenou barvou Khaki Matt. Spodek auta je oplechován, aby se zamezilo poškození podvozkových částí. Pro lepší průchodnost terénem se zvedla výška vozu o 30 milimetrů a blatníky jsou rozšířeny o 35 milimetrů. Osmnáctipalcová kola z lehké slitiny nahradily skromnější „šestnáctky“, ovšem nazuté do terénních pneumatik.

Ostrá Cupra Ateca má českou cenu. S Kodiaqem RS v tomto směru vede boj

Ostrá Cupra Ateca má českou cenu. S Kodiaqem RS v tomto směru vede boj

Pod kapotou je motor 2.0 TDI s výkonem 190 koní. Ten se dodává s pohonem 4x4, který je pro radovánky v blátě samozřejmě potřeba. Pro lepší zvukový projev slouží nový výfukový systém, který je zakončen čtveřicí nerezových koncovek.

Navíc se nemusíte bát vyrazit ani v noci. O dostatek světla se stará LED světelná rampa na střeše. O interiéru žádné informace nemáme, ale podle všeho by tam mělo zůstat vše při starém. Cenu také zatím nevíme. Víme ale, že první kusy vzniknou ještě do konce roku a jsou dokonce posvěceny od německé STK.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků