Drsnější Defender snad neexistuje. Po úpravě je připraven na vše

Defender jako čtyřdveřový pick-up od dvou slavných úpravců vypadá skutečně neohroženě. Na pohonné ústrojí se však nesáhlo.

Zatímco Land Rover pracuje na nové generaci legendárního off-roadu Defender, který rozdělí do několika podmodelů, úpravci se ještě věnují původní verzi. Tentokrát se spojila dvě velká jména v oblasti automobilového tuningu a výsledek stojí za to.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Tohle auto vypadá jako z nějaké Bondovky, příznivci videohry GTA V si možná vzpomenou na vozy z flotily Marryweather. Saténově černý kus má na starosti Kahn Design a Chelsea Truck Company. Ti z delšího Defenderu udělali čtyřdveřový pick-up.

Jiné jsou i karosářské díly včetně nárazníků. Nové jsou denní LED na nárazníku a střeše, vůz je rozšířen přinýtovanými blatníky a nechybí ani výztuha na zádi. Pneumatiky o rozměru 285/75 na šestnáctipalcových discích a zvýšený podvozek s off-roadovými tlumiči se pak postarají o to, že ani těžký terén není překážkou.

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Hodně se toho změnilo i uvnitř. Najdete zde jiná sedadla - skořepinová s integrovanou opěrkou hlavy. Při pohledu na volant si pak pomyslíte, jestli v té komiksovosti tvůrci nezašli možná až příliš daleko. Kus s nezměnným 2,2 litrovým dieselovým čtyřválcem již má najeto přes 13 tisíc kilometrů a k mání je za 78 tisíc eur.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 90 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků