Drsnější Defender snad neexistuje. Po úpravě je připraven na vše

Defender jako čtyřdveřový pick-up od dvou slavných úpravců vypadá skutečně neohroženě. Na pohonné ústrojí se však nesáhlo.

Zatímco Land Rover pracuje na nové generaci legendárního off-roadu Defender, který rozdělí do několika podmodelů, úpravci se ještě věnují původní verzi. Tentokrát se spojila dvě velká jména v oblasti automobilového tuningu a výsledek stojí za to.

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Nemáte na Mercedes G či Defender? Kupte si Suzuki Jimny a tento bodykit!

Tohle auto vypadá jako z nějaké Bondovky, příznivci videohry GTA V si možná vzpomenou na vozy z flotily Marryweather. Saténově černý kus má na starosti Kahn Design a Chelsea Truck Company. Ti z delšího Defenderu udělali čtyřdveřový pick-up.

Jiné jsou i karosářské díly včetně nárazníků. Nové jsou denní LED na nárazníku a střeše, vůz je rozšířen přinýtovanými blatníky a nechybí ani výztuha na zádi. Pneumatiky o rozměru 285/75 na šestnáctipalcových discích a zvýšený podvozek s off-roadovými tlumiči se pak postarají o to, že ani těžký terén není překážkou.

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Hodně se toho změnilo i uvnitř. Najdete zde jiná sedadla - skořepinová s integrovanou opěrkou hlavy. Při pohledu na volant si pak pomyslíte, jestli v té komiksovosti tvůrci nezašli možná až příliš daleko. Kus s nezměnným 2,2 litrovým dieselovým čtyřválcem již má najeto přes 13 tisíc kilometrů a k mání je za 78 tisíc eur.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků