A ten si můžete dopřát v (doslova) akční výbavě Bronto, která je dílem dvorního úpravce VIS Auto. Zdroj: Lada
Oproti sériovému provedení má o 3,5 centimetru vyšší světlou výšku (240 mm), jiné tlumiče i pružiny, dodatečné výztuhy podvozku a pořádné terénní obutí na 15“ kolech. Zdroj: Lada
Z vnějšku Bronto poznáte podle rozšířených blatníků, robustnějších plastů na přídi a střešních ližin. Uvnitř se lze těšit na klimatizaci, speciální sedadla a také dodatečné odhlučnění.  Zdroj: Lada
Cena je zatím i po několika měsících neznámá, ale dá se čekat, že se vejde do tří set tisíc korun. Zdroj: Lada
8
Fotogalerie

Drsná Lada Niva Bronto dostala parádní reklamu. Řádí v dunách, po kamení a skrz řeku

Za takovou propagaci by se nemusel stydět ani nový Ford Ranger. Také se vás z toho chopí touha pořídit si legendární ruské 4x4?

Zatímco čekáme na nástupce jednoho z největších nezmarů v současné nabídce teréňáků (vzpomeňte, že VAZ-2121 vznikl na počest 25. sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu v roce 1976), Lada pokračuje s výrobou originálu. A ten si můžete dopřát v (doslova) akční výbavě Bronto, která je dílem dvorního úpravce VIS Auto. Oproti sériovému provedení má o 3,5 centimetru vyšší světlou výšku (240 mm), jiné tlumiče i pružiny, dodatečné výztuhy podvozku a pořádné terénní obutí na 15“ kolech.

Z vnějšku Bronto poznáte podle rozšířených blatníků, robustnějších plastů na přídi a střešních ližin. Uvnitř se lze těšit na klimatizaci, speciální sedadla a také dodatečné odhlučnění. Cena je zatím i po několika měsících neznámá, ale dá se čekat, že se vejde do tří set tisíc korun. Abyste si udělali lepší představu o schopnostech tohoto terénního speciálu, Lada nechala natočit velmi povedené video, ve kterém Bronto řádí ve svém přirozeném prostředí – tedy v náročném terénu.

Lada

Lada je značka ruského výrobce AvtoVAZ, dnes jediná. Vznikla v roce 1970 a byla velmi populární v celém sovětském bloku.

AvtoVAZ je od roku 2008 součástí skupiny Renault-Nissan-Lada a Lada je v Rusku stále nejoblíbenější značkou.

Lada Niva • Lada 4x4 • Lada Vesta Cross

Doporučujeme

Články odjinud