Dovoz ojetin láme všechny rekordy

Za prvních deset měsíců letošního roku se k nám stačilo dovézt tolik ojetých vozů jako za celý loňský rok. Představuje to nárůst o zhruba 22 procent na 191 159 ojetých automobilů.

Ojetiny tak stále vládnou prodejům a registracím u nás, jelikož se za stejné období prodalo necelých 160 tisic nových osobních a užitkových vozů. Ovšem tempo růstů prodejů nových vozů je výrazně pomalejší než u ojetin. Konkrétně 22 vs. 10 procent.

Při dovozu ojetin sice převažují starší vozy, které ale často nahrazují extrémně staré Škodovky, Trabanty a další podobné automobily. Novější auto za starší vymění málokdo, a tak je i dovoz takových aut třeba vnímat pozitivně...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků