Dovoz ojetin láme všechny rekordy

Za prvních deset měsíců letošního roku se k nám stačilo dovézt tolik ojetých vozů jako za celý loňský rok. Představuje to nárůst o zhruba 22 procent na 191 159 ojetých automobilů.

Ojetiny tak stále vládnou prodejům a registracím u nás, jelikož se za stejné období prodalo necelých 160 tisic nových osobních a užitkových vozů. Ovšem tempo růstů prodejů nových vozů je výrazně pomalejší než u ojetin. Konkrétně 22 vs. 10 procent.

Při dovozu ojetin sice převažují starší vozy, které ale často nahrazují extrémně staré Škodovky, Trabanty a další podobné automobily. Novější auto za starší vymění málokdo, a tak je i dovoz takových aut třeba vnímat pozitivně...

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků