Dovoz ojetin láme všechny rekordy

Za prvních deset měsíců letošního roku se k nám stačilo dovézt tolik ojetých vozů jako za celý loňský rok. Představuje to nárůst o zhruba 22 procent na 191 159 ojetých automobilů.

Ojetiny tak stále vládnou prodejům a registracím u nás, jelikož se za stejné období prodalo necelých 160 tisic nových osobních a užitkových vozů. Ovšem tempo růstů prodejů nových vozů je výrazně pomalejší než u ojetin. Konkrétně 22 vs. 10 procent.

Při dovozu ojetin sice převažují starší vozy, které ale často nahrazují extrémně staré Škodovky, Trabanty a další podobné automobily. Novější auto za starší vymění málokdo, a tak je i dovoz takových aut třeba vnímat pozitivně...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků