Obytné vozy nemusí mít jen jeden účel. Tyto bez problémů využijete každý den

O obytná auta roste v posledních letech zájem, takže jsme se podívali na pár kousků z českého trhu, které navíc nevyužijete jen párkrát za rok.

S velkými karavany a rozsáhle přestavěnými dodávkami od specializovaných firem byste se asi častěji motat městem nechtěli, přesto je ale vlastnictví alespoň menšího obytňáku atraktivní myšlenkou, ještě zdůrazňující svobodu cestování na vlastní pěst. Naštěstí existuje na trhu stále více kompaktních vozů, které byste mohli v obytné podobně používat každý den jako své jediné auto.

Poptávku po menších obytných vozech vidí i samotné automobilky, které samy doplňují portfolia o vlastní kempingové varianty modelů. Kromě klasických hráčů lze vidět třeba myšlenky francouzského PSA, jehož koncepty v poslední době vyústily například v nový Opel Crosscamp Life. Jeho dostupnost v Česku je však stále nejasná.

Hledíme tedy na jakýsi proud středně velkých obytných dodávek, který často nabízí i samotné automobilky, často ve spolupráci s experty v oboru. Jednoduše zařízené místo k přespání alespoň dvou osob je nutností, stejně jako malá kuchyňka se sporákem a dřezem a množství odkládacích prostorů.

Se známým úpravcem Westfalia nyní spolupracuje Ford nebo Mercedes, zatímco další značky spoléhají oficiální cestou na zástavby české firmy Egoé nest, která vytvoří místo k přespání i vaření takřka v jakékoliv dodávce, ale také menších autech od velikosti VW Caddy až po malou zástavbu do Mini Cooperu Countryman.

V galerii jsme vybrali pár tipů z českého trhu, především jsme se ale zaměřili na vozy, které nabízejí oficiálně samotné automobilky.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (3) Další článek: Starý Land Rover Defender s motorem z Corvetty je realitou. A mimořádně se povedl!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz