Obytné vozy nemusí mít jen jeden účel. Tyto bez problémů využijete každý den

O obytná auta roste v posledních letech zájem, takže jsme se podívali na pár kousků z českého trhu, které navíc nevyužijete jen párkrát za rok.

S velkými karavany a rozsáhle přestavěnými dodávkami od specializovaných firem byste se asi častěji motat městem nechtěli, přesto je ale vlastnictví alespoň menšího obytňáku atraktivní myšlenkou, ještě zdůrazňující svobodu cestování na vlastní pěst. Naštěstí existuje na trhu stále více kompaktních vozů, které byste mohli v obytné podobně používat každý den jako své jediné auto.

Opel přetvořil Zafiru Life na kempingový speciál. Na noc ubytuje až čtyři osoby

Opel přetvořil Zafiru Life na kempingový speciál. Na noc ubytuje až čtyři osoby

Poptávku po menších obytných vozech vidí i samotné automobilky, které samy doplňují portfolia o vlastní kempingové varianty modelů. Kromě klasických hráčů lze vidět třeba myšlenky francouzského PSA, jehož koncepty v poslední době vyústily například v nový Opel Crosscamp Life. Jeho dostupnost v Česku je však stále nejasná.

Hledíme tedy na jakýsi proud středně velkých obytných dodávek, který často nabízí i samotné automobilky, často ve spolupráci s experty v oboru. Jednoduše zařízené místo k přespání alespoň dvou osob je nutností, stejně jako malá kuchyňka se sporákem a dřezem a množství odkládacích prostorů.

Peugeot má řešení pro dovolenou v ČR. Rozjel prodej obytných vozů a elektrokol

Peugeot má řešení pro dovolenou v ČR. Rozjel prodej obytných vozů a elektrokol

Se známým úpravcem Westfalia nyní spolupracuje Ford nebo Mercedes, zatímco další značky spoléhají oficiální cestou na zástavby české firmy Egoé nest, která vytvoří místo k přespání i vaření takřka v jakékoliv dodávce, ale také menších autech od velikosti VW Caddy až po malou zástavbu do Mini Cooperu Countryman.

V galerii jsme vybrali pár tipů z českého trhu, především jsme se ale zaměřili na vozy, které nabízejí oficiálně samotné automobilky.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků