Opel přetvořil Zafiru Life na kempingový speciál. Na noc ubytuje až čtyři osoby

Opel se obrátil na německého specialistu na obytné vozy a představuje speciální verzi Zafiry Life.

Velkoprostorová Zafira Life působí již od základu jako ideální model k přestavbě na obytný vůz, což nyní potvrzuje sám Opel ve spolupráci s německou firmou Crosscamp. Nová varianta Opel Crosscamp Life tak nabízí všechno, co byste mohli k cestování a nocování v dodávce potřebovat.

Opel poprvé ukázal interiér nové Mokky. Něco takového jste v Opelu ještě neviděli

Opel poprvé ukázal interiér nové Mokky. Něco takového jste v Opelu ještě neviděli

Obytná verze Zafiry vychází ze středně velké, 4,95 metru dlouhé specifikace, přesto se v ní ale vyspí celkem čtyři lidé. Ve výbavě nechybí mechanismus zvýšení střechy, odkládací prostory a rovněž malá kuchyňka s dřezem a sporákem. S nastavitelnými a otočnými sedadly a výsuvným stolem pak není problém trávit čas uvnitř i přes den, například za špatného počasí.

Na výletování hledí Crosscamp Life i možností příplatkového „bad-road“ balíčku, který dodávku lépe vybaví k jízdě na špatném povrchu – o 25 mm vyšší světlá výška, ochranné panely na podvozku a pod motorem a rovněž plnohodnotné rezervní kolo.

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Konečně elektrická dodávka s pořádným dojezdem! Opel Vivaro-e ujede až 330 km

Model bude nabízen s kompletní nabídkou naftových motorizací, tedy patnáctistovkami a dvoulitry v rozmezí výkonů od 75 kW/102 koní do 130 kW/177 koní, u nejsilnější verze s osmistupňovou automatickou převodovkou.  

Opel Crosscamp Life bude dostupný u vybraných prodejců značky v Evropě. O dostupnosti v ČR se zatím neví, cenovku na německém trhu už nicméně známe – od 41.999 eur (asi 1,1 milionu korun).

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků