Dovolená nekončí: Češí míři do Chorvatska, Němci do Čech

V posledních letech se poprázdninové dovolené a výlety Čechů stávají čím dál tím populárnější. Využívají příznivějších cen v letoviscích a většího klidu. Ovšem ne každý plánuje výlety jako Češi.

Němečtí občané žijící v pohraničí v letošním roce plánují hromadné výlety do Čech k benzínovým pumpám. To, že Němci jezdí pro levnější nákupy a benzin k nám, je již tradiční záležitost. Ovšem nyní, kdy ceny pohoných hmot prudce rostou a rozdíl v cenách mezi Německem a Českou republikou stále roste, se začne vyplácet jezdit pro benzín i občanům z větších vzdálenosti. A tak čeští pumpaři očekávají výrazný nárust těchto turistů. Dle některých odhadů bude nárust německých klientů v rozmezí 20-30% a v případě dalšího růstu ceny PHM očekávají nárust kolem 40% proti období před skokovým zdražením pohonných hmot.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků