Dovolená nekončí: Češí míři do Chorvatska, Němci do Čech

V posledních letech se poprázdninové dovolené a výlety Čechů stávají čím dál tím populárnější. Využívají příznivějších cen v letoviscích a většího klidu. Ovšem ne každý plánuje výlety jako Češi.

Němečtí občané žijící v pohraničí v letošním roce plánují hromadné výlety do Čech k benzínovým pumpám. To, že Němci jezdí pro levnější nákupy a benzin k nám, je již tradiční záležitost. Ovšem nyní, kdy ceny pohoných hmot prudce rostou a rozdíl v cenách mezi Německem a Českou republikou stále roste, se začne vyplácet jezdit pro benzín i občanům z větších vzdálenosti. A tak čeští pumpaři očekávají výrazný nárust těchto turistů. Dle některých odhadů bude nárust německých klientů v rozmezí 20-30% a v případě dalšího růstu ceny PHM očekávají nárust kolem 40% proti období před skokovým zdražením pohonných hmot.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků