Dovolená nekončí: Češí míři do Chorvatska, Němci do Čech

V posledních letech se poprázdninové dovolené a výlety Čechů stávají čím dál tím populárnější. Využívají příznivějších cen v letoviscích a většího klidu. Ovšem ne každý plánuje výlety jako Češi.

Němečtí občané žijící v pohraničí v letošním roce plánují hromadné výlety do Čech k benzínovým pumpám. To, že Němci jezdí pro levnější nákupy a benzin k nám, je již tradiční záležitost. Ovšem nyní, kdy ceny pohoných hmot prudce rostou a rozdíl v cenách mezi Německem a Českou republikou stále roste, se začne vyplácet jezdit pro benzín i občanům z větších vzdálenosti. A tak čeští pumpaři očekávají výrazný nárust těchto turistů. Dle některých odhadů bude nárust německých klientů v rozmezí 20-30% a v případě dalšího růstu ceny PHM očekávají nárust kolem 40% proti období před skokovým zdražením pohonných hmot.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků