Dovolená nekončí: Češí míři do Chorvatska, Němci do Čech

V posledních letech se poprázdninové dovolené a výlety Čechů stávají čím dál tím populárnější. Využívají příznivějších cen v letoviscích a většího klidu. Ovšem ne každý plánuje výlety jako Češi.

Němečtí občané žijící v pohraničí v letošním roce plánují hromadné výlety do Čech k benzínovým pumpám. To, že Němci jezdí pro levnější nákupy a benzin k nám, je již tradiční záležitost. Ovšem nyní, kdy ceny pohoných hmot prudce rostou a rozdíl v cenách mezi Německem a Českou republikou stále roste, se začne vyplácet jezdit pro benzín i občanům z větších vzdálenosti. A tak čeští pumpaři očekávají výrazný nárust těchto turistů. Dle některých odhadů bude nárust německých klientů v rozmezí 20-30% a v případě dalšího růstu ceny PHM očekávají nárust kolem 40% proti období před skokovým zdražením pohonných hmot.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků