Peugeot má řešení pro dovolenou v ČR. Rozjel prodej obytných vozů a elektrokol

Bez zásahu z třetí strany je teď možné si pořídit obytný Peugeot přímo na území České republiky. Hodit se vám může i jedno z nových elektrokol.

Peugeot představuje ve spolupráci se společností Artcom Group obytnou verzi užitkového modelu Boxer. Přeměna na obytný vůz je možná u různých variant modelu, ideální je však konfigurace L4H3. Uvnitř najdete vše, co byste od takového vozu očekávali. Nechybí tedy postel, sprcha ani kuchyně. Ubytování je ve všech verzích vždy maximálně pro čtyři osoby.

Pro svůj obytný Peugeot si budete muset dojet ke zmíněnému koncesionáři značky Artcom Group, který sídlí v Bystrovanech. Ceny začínají na 1.231.250 Kč bez DPH. Pokud ale pro obytný vůz nemáte dostatečné využití a chtěli byste ho jen na občasný výlet, bude možné si ho i půjčit. Na stránkách prodejce jsme našli jeden takový kousek za 2420 korun na den. 

Nejlepší vozidlo pro konec světa? Tento upravený MAN vás ubytuje i v bažině

Nejlepší vozidlo pro konec světa? Tento upravený MAN vás ubytuje i v bažině

Když už se tedy vydáte na dovolenou a dorazíte do cílové destinace, budete chtít nejspíš někam do okolí na výlety. Skrytou garáž na osobní auto, kterou mají ty nejluxusnější obytné vozy, Peugeot nemá. Jednou z možností, která může být ve finále levnější než auto z půjčovny, jsou i nově představená kompaktní elektrokola. Pokud jste tedy značce se lvem ve znaku věrní, můžete si koupit i taková přibližovadla.

Peugeot je představil v rámci rostoucí poptávky v tomto segmentu, čemuž se vzhledem k daňovým pobídkám až 500 eur ve Francii nelze divit. Elektrokola si značka vyrábí doma, objednávají se online a k dispozici jsou ve čtyřech různých provedeních. Základní model eLC01 disponuje 400Wh baterií a poskytuje asistovaný dojezd až 70 km.

Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

Tento Fiat Ducato není z levného kraje. Má totiž šestiválec a baterie z Tesly

Na opačném konci nabídky je model eT01 FS PowerTube, který díky 500Wh baterii pomůže dojet o 60 km dál. Elektrokola se podle zvoleného modelu vyznačují trekingovým či retro vzhledem. Ceny se pohybují od 1449 (38.500 Kč) do 3699 eur (96.400 Kč). 

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků