Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Nové patentové nákresy od Fordu by mohly nasvědčovat, že nová generace teréňáku Bronco nabídne i možnost odstrojení částí karoserie podobně jako třeba Jeep Wrangler.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Po hrstce uniklých záběrů z konference dealerů Fordu se k nám dostávají další možné spekulace o podobě a schopnostech terénního modelu.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Magazínu MotorTrend se totiž podařilo zajistit patentové nákresy, které podle všeho dokazují, že nové Bronco nabídne možnost jednoduše odnímatelných dveří. Zobrazený mechanismus by měl nejspíš zajistit odejmutí/vysunutí panelů dveří, z nichž by nakonec kabinu ohraničovaly pouze zbylé ochranné rámy standardně schované uvnitř panelů.

Ford by samozřejmě novým Broncem konkuroval Jeepu Wrangler, který možnost odnímatelných dílů karoserie nabízí rovněž. Nakonec by tedy mělo být u Bronca možné odstranit i střešní panely, čímž z vozu nakonec zůstane pouze jakási „kostra“ – podobně jako u Wrangleru. Mezi další konkurenci se však určitě zařadí i nová generace Land Roveru Defender.

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jako celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Kromě schopného off-roadu s žebřinovým rámem, pohonem všech kol a uzávěrkami diferenciálů, by tak mohlo přijet i městu přívětivější malé SUV.

Na odhalení nového Fordu Bronco si máme počkat až do začátku příštího roku. Pod kapotou se počítá s nabídkou přeplňovaných čtyřválců a šestiválců EcoBoost ve společnosti s manuálními i automatickými převodovkami.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků