Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Nové patentové nákresy od Fordu by mohly nasvědčovat, že nová generace teréňáku Bronco nabídne i možnost odstrojení částí karoserie podobně jako třeba Jeep Wrangler.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Po hrstce uniklých záběrů z konference dealerů Fordu se k nám dostávají další možné spekulace o podobě a schopnostech terénního modelu.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Magazínu MotorTrend se totiž podařilo zajistit patentové nákresy, které podle všeho dokazují, že nové Bronco nabídne možnost jednoduše odnímatelných dveří. Zobrazený mechanismus by měl nejspíš zajistit odejmutí/vysunutí panelů dveří, z nichž by nakonec kabinu ohraničovaly pouze zbylé ochranné rámy standardně schované uvnitř panelů.

Ford by samozřejmě novým Broncem konkuroval Jeepu Wrangler, který možnost odnímatelných dílů karoserie nabízí rovněž. Nakonec by tedy mělo být u Bronca možné odstranit i střešní panely, čímž z vozu nakonec zůstane pouze jakási „kostra“ – podobně jako u Wrangleru. Mezi další konkurenci se však určitě zařadí i nová generace Land Roveru Defender.

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jako celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Kromě schopného off-roadu s žebřinovým rámem, pohonem všech kol a uzávěrkami diferenciálů, by tak mohlo přijet i městu přívětivější malé SUV.

Na odhalení nového Fordu Bronco si máme počkat až do začátku příštího roku. Pod kapotou se počítá s nabídkou přeplňovaných čtyřválců a šestiválců EcoBoost ve společnosti s manuálními i automatickými převodovkami.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků