Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Nové patentové nákresy od Fordu by mohly nasvědčovat, že nová generace teréňáku Bronco nabídne i možnost odstrojení částí karoserie podobně jako třeba Jeep Wrangler.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Po hrstce uniklých záběrů z konference dealerů Fordu se k nám dostávají další možné spekulace o podobě a schopnostech terénního modelu.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Magazínu MotorTrend se totiž podařilo zajistit patentové nákresy, které podle všeho dokazují, že nové Bronco nabídne možnost jednoduše odnímatelných dveří. Zobrazený mechanismus by měl nejspíš zajistit odejmutí/vysunutí panelů dveří, z nichž by nakonec kabinu ohraničovaly pouze zbylé ochranné rámy standardně schované uvnitř panelů.

Ford by samozřejmě novým Broncem konkuroval Jeepu Wrangler, který možnost odnímatelných dílů karoserie nabízí rovněž. Nakonec by tedy mělo být u Bronca možné odstranit i střešní panely, čímž z vozu nakonec zůstane pouze jakási „kostra“ – podobně jako u Wrangleru. Mezi další konkurenci se však určitě zařadí i nová generace Land Roveru Defender.

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jako celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Kromě schopného off-roadu s žebřinovým rámem, pohonem všech kol a uzávěrkami diferenciálů, by tak mohlo přijet i městu přívětivější malé SUV.

Na odhalení nového Fordu Bronco si máme počkat až do začátku příštího roku. Pod kapotou se počítá s nabídkou přeplňovaných čtyřválců a šestiválců EcoBoost ve společnosti s manuálními i automatickými převodovkami.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků