Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Nové patentové nákresy od Fordu by mohly nasvědčovat, že nová generace teréňáku Bronco nabídne i možnost odstrojení částí karoserie podobně jako třeba Jeep Wrangler.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Po hrstce uniklých záběrů z konference dealerů Fordu se k nám dostávají další možné spekulace o podobě a schopnostech terénního modelu.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Magazínu MotorTrend se totiž podařilo zajistit patentové nákresy, které podle všeho dokazují, že nové Bronco nabídne možnost jednoduše odnímatelných dveří. Zobrazený mechanismus by měl nejspíš zajistit odejmutí/vysunutí panelů dveří, z nichž by nakonec kabinu ohraničovaly pouze zbylé ochranné rámy standardně schované uvnitř panelů.

Ford by samozřejmě novým Broncem konkuroval Jeepu Wrangler, který možnost odnímatelných dílů karoserie nabízí rovněž. Nakonec by tedy mělo být u Bronca možné odstranit i střešní panely, čímž z vozu nakonec zůstane pouze jakási „kostra“ – podobně jako u Wrangleru. Mezi další konkurenci se však určitě zařadí i nová generace Land Roveru Defender.

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Fordy Fiesta a Focus přijedou jako hybridy. Litrový tříválec doplní malý elektromotor

Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jako celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Kromě schopného off-roadu s žebřinovým rámem, pohonem všech kol a uzávěrkami diferenciálů, by tak mohlo přijet i městu přívětivější malé SUV.

Na odhalení nového Fordu Bronco si máme počkat až do začátku příštího roku. Pod kapotou se počítá s nabídkou přeplňovaných čtyřválců a šestiválců EcoBoost ve společnosti s manuálními i automatickými převodovkami.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků