Dostane nové BMW M3 dvouspojkový automat?

O nové generaci ostrého bavoráku M3 se toho napsalo již hodně. Něco je dnes už jisté a některé informace stále čekají na potvrzení. Mezi jisté informace patří ty o motoru. Novou „eMtrojku” bude pohánět osmiválec o objemu 4 litry s výkonem okolo 420 koní.

Zcela nové a prozatím nepotvrzené informace ovšem hovoří o tom, že BMW chce zcela překvapivě přijít s novou převodovkou. Ta by měla mít, po vzoru DSG, dvě spojky. Šlo by tak o druhý podobný automat na trhu a první, když pomineme Veyron, v ostrých vozech s vysokým výkonem a točivým momentem. Převodovku měla vyvinout sportovní divize BMW ve spolupráci s firmou ZF a měla by nést označení DCT (Dual Clutch Transmissions). Ve srovnání s dříve používanou převodovkou SMG má být zachována rychlost řazení, ale samotné řazení má být značně plynulejší.

Protože se ovšem jedná o nepotvrzenou zprávou, která je navíc velmi převratná, nelze ji přikládat velký význam. Na druhou stranu tuto informaci přinesly většinou dobře informované zdroje a tak lze jen stěží odhadovat, jak tomu bude doopravdy. Ovšem nejen ve spojení s novou M3 se o této převodovce mluví, a tak je možné, že když už ne v M3 se s ní setkáme u jiných modelů značky.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků