Dostane nové BMW M3 dvouspojkový automat?

O nové generaci ostrého bavoráku M3 se toho napsalo již hodně. Něco je dnes už jisté a některé informace stále čekají na potvrzení. Mezi jisté informace patří ty o motoru. Novou „eMtrojku” bude pohánět osmiválec o objemu 4 litry s výkonem okolo 420 koní.

Zcela nové a prozatím nepotvrzené informace ovšem hovoří o tom, že BMW chce zcela překvapivě přijít s novou převodovkou. Ta by měla mít, po vzoru DSG, dvě spojky. Šlo by tak o druhý podobný automat na trhu a první, když pomineme Veyron, v ostrých vozech s vysokým výkonem a točivým momentem. Převodovku měla vyvinout sportovní divize BMW ve spolupráci s firmou ZF a měla by nést označení DCT (Dual Clutch Transmissions). Ve srovnání s dříve používanou převodovkou SMG má být zachována rychlost řazení, ale samotné řazení má být značně plynulejší.

Protože se ovšem jedná o nepotvrzenou zprávou, která je navíc velmi převratná, nelze ji přikládat velký význam. Na druhou stranu tuto informaci přinesly většinou dobře informované zdroje a tak lze jen stěží odhadovat, jak tomu bude doopravdy. Ovšem nejen ve spojení s novou M3 se o této převodovce mluví, a tak je možné, že když už ne v M3 se s ní setkáme u jiných modelů značky.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků