Dortové třešničky na čtyřech kolech od AAA Auto

Praha, 9. 5. 2007 - Motoristé toužící po opravdových raritách možná najdou přesně to, co hledají na prodejní ploše autobazaru společnosti AAA AUTO a.s. V nabídce je totiž k mání hned několik opravdových rarit!

První z nich je bezpochyby Lancia Kappa s rokem výroby 1997. Vůz v modrošedé metalíze disponuje prakticky plnou výbavou, včetně klimatizace, airbagů, ABS, nebo tempomatu. Pozoruhodná je především minulost tohoto vozu. Před devíti lety si tento automobil zakoupil tehdejší prezident Václav Havel, který je zároveň uveden jako jediný majitel v technickém průkazu vozidla. Vůz je vybaven dvoulitrovým benzínovým motorem o obsahu rovné dva litry, které dávají bezmála dvě stě koní výkonu.

Dalším zajímavým kouskem z nabídky společnosti AAA AUTO je černé Ferrari Mondial 3,2. Supersportovní kupé z pětaosmdesátého roku je, jak již název napovídá, vybaveno motorem o obsahu 3200ccm dávajícím úctyhodných 221 kW, tedy takřka 300 koní. Spartánsky zařízený interiér ve světlé kůži umocňuje sportovní zážitek z jízdy. Právě tento model byl zároveň jedním z mála, který italskou automobilku opouštěl s plátěnou střechou.

Třetí automobilovou lahůdkou je Ford Ranger, pickup vyrobený před devatenácti lety. Auto, které na první pohled připomíná malý náklaďáček, disponuje špičkovou hudební aparaturou o výkonu 2000 W. Ozvučení vyplňuje prakticky celou nákladní plochu vozidla, uvnitř kabiny je místo pro tři cestující včetně řidiče. Kuriózní vozidlo v lososové barvě má pod kapotou benzinový čtyřválec o obsahu 2,2 litru a řidič si v netradičním interiéru připadá tak trochu jako za volantem amerického válečného náklaďáku.

Prodejní plocha společnosti AAA AUTO nabízí zájemcům o automobilové rarity samozřejmě i další vozy. Své nové majitele už našly takové vozy, jako například Ferrari Testarosa, Ferrari F40, několik modelů automobilky Rols Royce, nebo Bentley, Lincoln Royal, nebo Lamborghini Diablo.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků