Nudí se v karanténě vaše děti? Aplikace se základy dopravní výchovy je zabaví!

Školáci se během karantény vzdělávají z domu. Toho nyní využil i BESIP, aby je poučil o chování v silničním provozu.

Pokud by si žáci základních škol zrovna neužívali „koronavirové prázdniny“ a mimo domácí výuku chtěli své znalosti z určitého důvodu dále rozšiřovat, BESIP ministerstva dopravy si pro ně připravil interaktivní webovou aplikaci, díky níž si mohou procvičovat své znalosti z oblasti bezpečného chování v silničním provozu.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

V aplikaci se mohou děti vžít do role chodce, cyklisty nebo třeba spolucestujícího v autě. Na výběr mají z celkem osmi tematických okruhů, které dohromady zahrnují více než 900 otázek. Aplikace má podobu online testů a mohou ji využít žáci prvního i druhého stupně. Do databáze jsou zahrnuty jak jednodušší otázky, tak i ty složitější, které prověří skutečné znalosti starších žáků.

Vzduch je v Evropě díky koronaviru dvakrát čistější. Může za to i řídnoucí doprava

Vzduch je v Evropě díky koronaviru dvakrát čistější. Může za to i řídnoucí doprava

Princip aplikace je jednoduchý: žák si vybere z jakékoli kategorie test. Při jeho spuštění se mu vygeneruje deset náhodných otázek, na které postupně odpovídá ze tří až čtyř nabízených možností. Okamžitě se mu zobrazí, jestli zvolil správné nebo chybné řešení. Všechny správné odpovědi jsou navíc zdůvodněny.

Samozřejmě ale není aplikace určena výhradně pro děti. Taktéž mnozí dospělí by mohli tápat nad správnými odpověďmi. Novinku BESIPu si můžete vyzkoušet na webu testy.dopravnivychova.cz. Bude fungovat trvale, do budoucna může hravou formou zpestřit i klasickou školní výuku.

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Pro učitele mateřských škol, základních škol a vychovatele školních družin a dalších školských zařízení pak BESIP připravil sérii vzdělávacích online seminářů, které všem pedagogům přibližují nové metodiky pro výuku dopravní výchovy. První seminář proběhl 2. dubna za účasti více než 200 sledujících a chatujících. Více informací najdete zde.

Koronavirus online

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 66 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků