Nudí se v karanténě vaše děti? Aplikace se základy dopravní výchovy je zabaví!

Školáci se během karantény vzdělávají z domu. Toho nyní využil i BESIP, aby je poučil o chování v silničním provozu.

Pokud by si žáci základních škol zrovna neužívali „koronavirové prázdniny“ a mimo domácí výuku chtěli své znalosti z určitého důvodu dále rozšiřovat, BESIP ministerstva dopravy si pro ně připravil interaktivní webovou aplikaci, díky níž si mohou procvičovat své znalosti z oblasti bezpečného chování v silničním provozu.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

V aplikaci se mohou děti vžít do role chodce, cyklisty nebo třeba spolucestujícího v autě. Na výběr mají z celkem osmi tematických okruhů, které dohromady zahrnují více než 900 otázek. Aplikace má podobu online testů a mohou ji využít žáci prvního i druhého stupně. Do databáze jsou zahrnuty jak jednodušší otázky, tak i ty složitější, které prověří skutečné znalosti starších žáků.

Vzduch je v Evropě díky koronaviru dvakrát čistější. Může za to i řídnoucí doprava

Vzduch je v Evropě díky koronaviru dvakrát čistější. Může za to i řídnoucí doprava

Princip aplikace je jednoduchý: žák si vybere z jakékoli kategorie test. Při jeho spuštění se mu vygeneruje deset náhodných otázek, na které postupně odpovídá ze tří až čtyř nabízených možností. Okamžitě se mu zobrazí, jestli zvolil správné nebo chybné řešení. Všechny správné odpovědi jsou navíc zdůvodněny.

Samozřejmě ale není aplikace určena výhradně pro děti. Taktéž mnozí dospělí by mohli tápat nad správnými odpověďmi. Novinku BESIPu si můžete vyzkoušet na webu testy.dopravnivychova.cz. Bude fungovat trvale, do budoucna může hravou formou zpestřit i klasickou školní výuku.

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Toyota pomáhá zahnat nudu v karanténě. Připravila vystřihovánky pro malé i velké

Pro učitele mateřských škol, základních škol a vychovatele školních družin a dalších školských zařízení pak BESIP připravil sérii vzdělávacích online seminářů, které všem pedagogům přibližují nové metodiky pro výuku dopravní výchovy. První seminář proběhl 2. dubna za účasti více než 200 sledujících a chatujících. Více informací najdete zde.

Koronavirus online

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 17 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků