Dopravní nehoda? Nebojte se pojišťovny.

Na německých silnicích se dnes pohybuje více než 45 miliónů automobilů, z toho jich je každoročně 8 miliónů účastníky dopravních nehod.
Dopravní nehoda? Nebojte se pojišťovny.

To znamená, že, statisticky vzato, se každého řidiče týká jedna dopravní nehoda za pět let. V České republice to není o mnoho lepší.

V případě, že řidič dopravní nehodu nezavinil, ale jeho auto je poškozené, ví, že ho má pojišťovna viníka odškodnit z jeho povinného ručení. Tím však většinou veškeré znalosti končí. Na jak vysoké odškodnění má nárok, jak rychle to má být vyřízeno či na co si dávat pozor – to vše laik většinou neví, a tak se může snadno stát, že na první pohled jednoduchý případ se bude táhnout dlouhé měsíce, protože pojišťovna bude něco stále prošetřovat, nebude mít všechny doklady, které potřebuje. popř. bude kompetentní pracovník na dovolené…

Ze zákona vyplývá, že povinnost doložit a prokázat výši škody spočívá na poškozeném. Kdo už byl účastníkem nějaké dopravní nehody, tak ví, že vyřízení odškodnění nějakou dobu trvá. Problém nastane, když je ta doba příliš dlouhá. Tomu se však dá zabránit, stačí, když bude poškozený vědět, na co všechno má od pojišťovny nárok a nespokojí se s tím, že mu nějaké peníze dá.

Měl by si nechat vysvětlit, za co a proč, resp. které doložené nároky mu pojišťovna neuznala. A pokud na to sám nemá čas, může pověřit někoho, kdo to za něj obstará. Nebo se můžete pokusit co nejrychleji sami záležitost vyřídit. K tomu ovšem potřebujete vědět, co od pojišťovny můžete a nemůžete čekat. V našem seriálu se vám pokusíme nastínit alespoň základní problémy, na které můžete narazit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků