Dopravní nehoda? Nebojte se pojišťovny.

Na německých silnicích se dnes pohybuje více než 45 miliónů automobilů, z toho jich je každoročně 8 miliónů účastníky dopravních nehod.
Dopravní nehoda? Nebojte se pojišťovny.

To znamená, že, statisticky vzato, se každého řidiče týká jedna dopravní nehoda za pět let. V České republice to není o mnoho lepší.

V případě, že řidič dopravní nehodu nezavinil, ale jeho auto je poškozené, ví, že ho má pojišťovna viníka odškodnit z jeho povinného ručení. Tím však většinou veškeré znalosti končí. Na jak vysoké odškodnění má nárok, jak rychle to má být vyřízeno či na co si dávat pozor – to vše laik většinou neví, a tak se může snadno stát, že na první pohled jednoduchý případ se bude táhnout dlouhé měsíce, protože pojišťovna bude něco stále prošetřovat, nebude mít všechny doklady, které potřebuje. popř. bude kompetentní pracovník na dovolené…

Ze zákona vyplývá, že povinnost doložit a prokázat výši škody spočívá na poškozeném. Kdo už byl účastníkem nějaké dopravní nehody, tak ví, že vyřízení odškodnění nějakou dobu trvá. Problém nastane, když je ta doba příliš dlouhá. Tomu se však dá zabránit, stačí, když bude poškozený vědět, na co všechno má od pojišťovny nárok a nespokojí se s tím, že mu nějaké peníze dá.

Měl by si nechat vysvětlit, za co a proč, resp. které doložené nároky mu pojišťovna neuznala. A pokud na to sám nemá čas, může pověřit někoho, kdo to za něj obstará. Nebo se můžete pokusit co nejrychleji sami záležitost vyřídit. K tomu ovšem potřebujete vědět, co od pojišťovny můžete a nemůžete čekat. V našem seriálu se vám pokusíme nastínit alespoň základní problémy, na které můžete narazit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků