Dopravní nehoda? Nebojte se pojišťovny.

Na německých silnicích se dnes pohybuje více než 45 miliónů automobilů, z toho jich je každoročně 8 miliónů účastníky dopravních nehod.
Dopravní nehoda? Nebojte se pojišťovny.

To znamená, že, statisticky vzato, se každého řidiče týká jedna dopravní nehoda za pět let. V České republice to není o mnoho lepší.

V případě, že řidič dopravní nehodu nezavinil, ale jeho auto je poškozené, ví, že ho má pojišťovna viníka odškodnit z jeho povinného ručení. Tím však většinou veškeré znalosti končí. Na jak vysoké odškodnění má nárok, jak rychle to má být vyřízeno či na co si dávat pozor – to vše laik většinou neví, a tak se může snadno stát, že na první pohled jednoduchý případ se bude táhnout dlouhé měsíce, protože pojišťovna bude něco stále prošetřovat, nebude mít všechny doklady, které potřebuje. popř. bude kompetentní pracovník na dovolené…

Ze zákona vyplývá, že povinnost doložit a prokázat výši škody spočívá na poškozeném. Kdo už byl účastníkem nějaké dopravní nehody, tak ví, že vyřízení odškodnění nějakou dobu trvá. Problém nastane, když je ta doba příliš dlouhá. Tomu se však dá zabránit, stačí, když bude poškozený vědět, na co všechno má od pojišťovny nárok a nespokojí se s tím, že mu nějaké peníze dá.

Měl by si nechat vysvětlit, za co a proč, resp. které doložené nároky mu pojišťovna neuznala. A pokud na to sám nemá čas, může pověřit někoho, kdo to za něj obstará. Nebo se můžete pokusit co nejrychleji sami záležitost vyřídit. K tomu ovšem potřebujete vědět, co od pojišťovny můžete a nemůžete čekat. V našem seriálu se vám pokusíme nastínit alespoň základní problémy, na které můžete narazit.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků