Doosan T7X je Bobcat, kterého bychom všichni chtěli. Práci dělá tiše a je nenáročný

Těžko si lze představit stavební práce bez proslulého Bobcatu. Výrobce nyní přišel s první čistě elektrickou verzí, která bude dostupná ještě letos.

Doosan Bobcat T7X je schopný v kuse pracovat čtyři hodiny, což v reálném prostředí přerušovaného chodu na stavbě znamená celý den. Energii čerpá z lithium-iontového bateriového setu s kapacitou 62 kW od Green Machine Equipment. Ve srovnání s konvenčními modely vybavenými dieselovým pohonem pracuje tiše a šetří náklady na pohonné hmoty.

Elektrická koncepce poskytuje okamžitou sílu, nemusíte se tak zdržovat prodlevou hydraulického systému. Samozřejmě tím odpadá i jeho servis a starosti s náplněmi. Bobcat si dokonce vystačí s jedním litrem ekologické chladící kapaliny. Běžný stroj potřebuje 215 litrů kapalin.

Díky nulové produkci lokálních emisí může Bobcat diskrétně pracovat kdekoliv. Elektrická koncepce je navíc prostá nepříjemných vibrací, což řidiči přináší značnou úlevu. Během pracovní zátěže se o management energie stará jednotka schopná odpojit napájení, pokud není síla třeba. To prodlužuje operační dobu stroje.

K bagru prodejce nabídne širokou škálu příslušenství zahrnující nástavec pro hloubení děr, zametání i ramena k uchopení a držení předmětů. Prvním zájemcem o nový  Doosan Bobcat T7X je společnost Sunbelt Rentals, přední půjčovna v Severní Americe s více než 1025 pobočkami. Sunbelt Rentals se zavázala k významné investici do velkého vozového parku těchto pracantů. Zákazníci si je budou moci pronajmout ještě letos.

Váš názor Další článek: Mazda MX-5 s kompresorem od profíků BBR má přes 300 koní! Nebýt záruky, zvládla by mnohem víc

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,