Donkervoort ještě vylepšil svůj nejostřejší model. Řízení už vás musí ale opravdu bavit

Vyztužené šasi, akčnější odpružení a stovka za 2,7 sekundy. Speciální Donkervoort prostě není pro každého.

Nizozemský výrobce sportovních automobilů Donkervoort se v loňském roce vytasil s modelem JD70. Stejně jako modely značek Caterham či Morgan je určený entuziastům, kteří milují řízení a vedle dovádění na okreskách se často dostaví na závodní okruhy.

Z hračky na okruhy do extratřídy motorsportu. KTM odhalilo soutěžní vůz GTX

Z hračky na okruhy do extratřídy motorsportu. KTM odhalilo soutěžní vůz GTX

Donkervoort však s modelem JD70 ještě neskončil, postavil totiž jeho ostřejší verzi GTO-JD70 R, která už na silnice nemůže. Pod kapotou je pětiválec TFSI od Audi o objemu 2,5 litru naladěný na výkon 310 kW (422 koní) a 560 N.m točivého momentu. Síla se přenáší na zadní kola pomocí šestistupňové sekvenční převodovky.

Zatím to jsou tedy velmi zajímavá čísla, ale ta další jsou ještě lepší. Celý stroj totiž váží pouhých 725 kilogramů. To se odrazilo na úžasných dynamických parametrech. Třeba urychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 2,7 sekundy, což je hodnota jako u hypersportů. Stejné je to i s dosažením dvoustovky, k čemuž dojde za 7,7 sekundy. Maximální rychlost pak činí 280 km/h.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Vůz má upravené zavěšení, řízení a vyztužené šasi. Vše je podřízeno co nejlepším výsledkům na závodních tratích. Výrobce se chlubí tím, že vůz vyvine v zatáčkách přetížení 2,25G. Pokud se vám nový Donkervoort zamlouvá, připravte si v přepočtu 5.419.000 Kč.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků