Dokončení dálnic D3 i D8 nabírá zpoždění

Dálnice D8, která má na německé straně pokračovat do Drážďan, nebude dostavěna dříve než v roce 2008. Mohou za to spory s ekologickými aktivisty, kteří chtějí zachovat nedotčený rázd krajiny Českého středohoří. Ekologové prosazují stavbu jednoho dlouhého tunelu, zatímco Ředitelství silnic a dálnic chce stavět jen dva krátké tunely a zbytek cesty přes inkriminované území vést po zemi. Hejtmanovi Ústeckého kraje je de facto jedno, jaká varianta zvítězí, hlavně, když z měst zmizí kamiony.

Zpoždění nabírá i dálnice D3, která povede z Prahy do Českých Budějovic a na rakouské straně se napojí na silnici S10 a poté na dálnici A7, která vede do Linze. Za zpoždění mohou nejen ekologové, ale také chybějící územní plány (proto dosud není stanovena přesná trasa), nevykoupené pozemky a především peníze. Aby se Česku a Rakousku podařilo získat peníze z EU, musela by se stavba stát společným mezinárodním projektem. Stavba čtyřproudé komunikace S10 má plnou podporu rakouské vlády, k českým hranicím by mohla dorazit v roce 2013, kde by se spojila s českou D3.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků