Dokonalý karavan pro home office daleko od civilizace! Milovníci kvalitní kávy budou chrochtat blahem

Pracovat a zároveň poznávat nové krajiny je snem každého dobrodruha. Nyní vzniknul obytný vůz vytvořený speciálně pro tento účel.

Společnost Advanced RV se sídlem v Ohiu dává ojetým Mercedesům Sprinter druhý život v rámci přestaveb na obytné vozy. Specifikace vždy záleží na přáních klienta, a tak je každý exemplář originálem.

Vytvořit tento kousek bylo zvláště náročné, protože majitel požadoval použití bez kompromisů, na cestách zamrzlými oblastmi, i krajinami bičovanými spalujícím sluncem. Přitom musel vůz nabídnout plnohodnotné bydlení, jelikož klient jej na dlouhých výpravách využívá i pro „práci z domu“. Tento záměr reflektuje také název projektu „Moksha“, což v sanskrtu vyjadřuje stav svobody.  

Expediční speciál je založený na 4318mm podvozku Sprinteru 3500 B s rozměrnou obytnou buňkou vzadu, jejíž stěny poskytují mimořádnou úroveň tepelné izolace. Stěny tvoří laminátové desky oddělené speciální pěnou, takže obytný prostor je zcela vzduchotěsný. Je zde tepelný výměník regulující teplotu nasávaného vzduchu i senzor kvality hlídající úroveň oxidu uhličitého. Okna mají dvojitá skla a jsou doplněna sítěmi i roletami.

Palubní desku ozvláštňuje středový panel s dřevěným dekorem, zatímco přední otočná sedadla slouží spolu s rozkládacím stolkem jako jídelna i pracovna. Stůl se dá otáčet kolem středové osy, a dokonce je i výškově nastavitelný.

Při přechodu do zadní části se po pravé straně nachází plně vybavená koupelna se záchodem, sprchou umyvadlem a skříňkou. Zvláštním přáním klienta byla integrace profesionálního kávovaru na výsuvné polici s gumovým povrchem. Hned naproti si připraví jídlo v plně vybavené kuchyni zahrnující dřez s tekoucí vodou, mikrovlnou troubu a kombinovanou lednici s mrazákem o objemu 200 litrů. Dlouhodobou nezávislost zajišťuje 200litrová nádoba na čistou vodu a dva 100litrové zásobníky na šedou a černou vodu.  

Po náročném dni přijde vhod strávit noc na královském lůžku se skládací matrací. Pod ní je víko rozměrného úložného prostoru a nákladová sekce přístupná zvenčí, kam lze pohodlně uložit kola a další expediční vybavení. 

Aby vůz zvládal jízdu v lehkém terénu a mohl parkovat na nerovných místech, úpravce vybavil podvozek vzduchovým odpružením a vyrovnávacími zvedáky.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: TEST Dacia Spring Cargo (33 kW): Asi jediný elektromobil, který vám nevěsí bulíky na nos

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,