Dokážete porazit Autopilota Tesly? Nám se to podařilo, ale nebylo to úplně lehké

Anglická leasingová společnost spočítala reakční dobu automatického brzdění Tesly. Z výsledku vytvořila minihru, kterou si můžete zdarma zahrát.

Jednou z užitečných funkcí automobilů Tesla je rozhodně předkolizní brzdění, které se interně označuje AEB (Auto Emergency Braking). Tato funkce se začala používat v roce 2017 a detekuje překážky na silnici. Pokud řidič nereaguje, vůz před překážkou sám zabrzdí.

Autopilot Tesly už pozná i červenou na semaforu. Funkci ale nevyzkouší jen tak někdo

Autopilot Tesly už pozná i červenou na semaforu. Funkci ale nevyzkouší jen tak někdo

Britská leasingová společnost si udělala průzkum a z videozáznamů tohoto systému v akci spočítala, že reakční doba systému je 0,3 sekundy. Pro porovnání uvádí, že za stejnou dobu urazí parašutista ve vzduchu vzdálenost 42 metrů. 

V návaznosti na extrémní rychlost systému vytvořila společnost miniaturní hru, která vyzkouší vaše reflexy. Ve hře se posadíte za volant automobilu Tesla a projíždíte krajinou. V neurčitou dobu se před vámi objeví překážka a vy musíte zareagovat.

Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Stačí stisknout jakoukoliv klávesu, kliknout myší, nebo, pokud hrajete na telefonu, se dotknout obrazovky. Pokud stihnete reagovat do tří set milisekund, nad Teslou jste vyhráli. Hru si můžete vyzkoušet kliknutím na tento odkaz.

Nám se Teslu podařilo porazit, ale úplně snadné to nebylo. Obecně platilo, že čím mladší redaktor, tím rychlejší reakce. Věk je ale při zkoumání reakční doby řidiče pouze jedním z mnoha faktorů, které mohou ovlivnit výsledek.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 44 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 25 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků