Dokážete porazit Autopilota Tesly? Nám se to podařilo, ale nebylo to úplně lehké

Anglická leasingová společnost spočítala reakční dobu automatického brzdění Tesly. Z výsledku vytvořila minihru, kterou si můžete zdarma zahrát.

Jednou z užitečných funkcí automobilů Tesla je rozhodně předkolizní brzdění, které se interně označuje AEB (Auto Emergency Braking). Tato funkce se začala používat v roce 2017 a detekuje překážky na silnici. Pokud řidič nereaguje, vůz před překážkou sám zabrzdí.

Autopilot Tesly už pozná i červenou na semaforu. Funkci ale nevyzkouší jen tak někdo

Autopilot Tesly už pozná i červenou na semaforu. Funkci ale nevyzkouší jen tak někdo

Britská leasingová společnost si udělala průzkum a z videozáznamů tohoto systému v akci spočítala, že reakční doba systému je 0,3 sekundy. Pro porovnání uvádí, že za stejnou dobu urazí parašutista ve vzduchu vzdálenost 42 metrů. 

V návaznosti na extrémní rychlost systému vytvořila společnost miniaturní hru, která vyzkouší vaše reflexy. Ve hře se posadíte za volant automobilu Tesla a projíždíte krajinou. V neurčitou dobu se před vámi objeví překážka a vy musíte zareagovat.

Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Tesla ukazuje, jak na svět vidí Autopilot. Součástí vývoje můžete být i vy

Stačí stisknout jakoukoliv klávesu, kliknout myší, nebo, pokud hrajete na telefonu, se dotknout obrazovky. Pokud stihnete reagovat do tří set milisekund, nad Teslou jste vyhráli. Hru si můžete vyzkoušet kliknutím na tento odkaz.

Nám se Teslu podařilo porazit, ale úplně snadné to nebylo. Obecně platilo, že čím mladší redaktor, tím rychlejší reakce. Věk je ale při zkoumání reakční doby řidiče pouze jedním z mnoha faktorů, které mohou ovlivnit výsledek.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků