Dojemné video Pagani ukazuje, že vzdálit se od skupiny někdy nemusí být na škodu

Možná si ještě ze školních exkurzí pamatujete výrazy a komentáře učitelek a učitelů, když zjistili, že jste se bez dovolení odtrhli od skupiny. Ve světě Pagani to může přinést nečekané následky.

Italové dělají nejcharismatičtější auta na světě. Stačí na silnici potkat sebeokoukanější Fiat 500 v zajímavé barvě a zcela jistě se za ním téměř každý otočí. O supersportovních autech to platí dvojnásob, byť už dnes Ferrari a Lamborghini a v ulicích neudělají tolik parády jako dříve. Je samozřejmě rozdíl potkat olítanou čtyři sta třicítku a LaFerrari Aperta či první Gallardo a velevzácné Veneno, asi se ale shodneme na tom, že Italů je na silnicích hodně a trochu ztrácejí exkluzivizu.

TEST Fiat 500 1.2 8v Collezione: Jen mu zkuste odolat!

TEST Fiat 500 1.2 8v Collezione: Jen mu zkuste odolat!

Značka Pagani by měla mít speciální místo. Nevyrábí tisíce aut ročně a když se některý z produktů (zrovna v případě Pagani zní slovo „produkt“ dost divně) objeví v ulicích, strhne na sebe veškerou pozornost. A na rozdíl od Ferrari a Lamborghini je jedno, jestli se jedná o první Zondu nebo nejnovější Huayru. Je to prostě Pagani.

Umění na kolech: Huayra Roadster BC má přes 800 koní a vznikne jich pouze 40

Umění na kolech: Huayra Roadster BC má přes 800 koní a vznikne jich pouze 40

Pagani útočí na city a snaží se vrýt pod kůži, což je zřejmé i z oficiálních videí. Zrovna včera na oficiálním Youtube kanálu Pagani „přistál“ snímek o nové Huayře Roadster BC, v němž hraje významnou roli také samotný Horacio Pagani. Huayra se objeví jenom v několika záběrech, přesto ale získáte pocit, jako byste seděli na místě spolujezdce, naběhne vám husí kůže možná se i přistihnete u toho, jak vám koutky úst pomalu míří vzhůru. Kdo umí, umí!

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků